שתף קטע נבחר

צילום: AP

רקטה פגעה בבית-ספר בבאר-שבע, 8 לקו בחרדה

שתי רקטות נורו לעבר באר-שבע, אחת מהן פגעה בבית-ספר ריק וגרמה נזק רב. טרם הפיצוץ לא נשמעה אזעקה ו-8 בני אדם לקו בחרדה ופונו לביה"ח. עד ראייה: חור בקוטר מטר וחצי נפער בתקרת הכיתה. פיקוד העורף לתושבים: הישארו במרחב המוגן. רקטות נפלו ליד קריית-גת וקריית-מלאכי

באר-שבע תחת איום הרקטות. ארגוני הטרור ממשיכים בירי ארוך טווח והבוקר (יום ד') נורו שתי רקטות נוספות לעבר באר-שבע. אחת הרקטות פגעה בבית-ספר ריק בשכונת מגורים בעיר. נזק רב נגרם למבנה והוא בסכנת התמוטטות. רקטה נוספת התפוצצה בשטח פתוח בצפון העיר. שמונה בני אדם לקו בחרדה ופונו לבית-החולים. טרם פגיעת הרקטה לא נשמעה התרעה עולה ויורדת. רקטות נוספות פגעו הבוקר באופקים, ליד קריית-גת וקריית-מלאכי ובשטחי המועצות שער הנגב, אשכול וחוף אשקלון.

 

מבצע עופרת יצוקה - כותרות מרכזיות: 

 

הרקטה הראשונה נורתה בסביבות 8:00 ופיצוץ עז נשמע ברחבי באר-שבע. בעקבות פגיעת הרקטה הורה פיקוד העורף לתושבי בירת הנגב להישאר במרחבים המוגנים ולהישמע להוראות. מצה"ל נמסר כי האזעקה לא פעלה ברחבי העיר בשל תקלה. בפיקוד העורף הסבירו, כי התקלה תוקנה - וזמן קצר לאחר מכן נשמעו אזעקות רבות ברחבי העיר. לבית החולים "סורוקה" בעיר פונו שמונה נפגעי חרדה עקב פגיעות הרקטות.


רקטה שפגעה בשכונת מגורים באר-שבע (צילום: איתי מלמוד) 

 

רקטה נוספת שנורתה מעזה פגעה בבית-ספר שהיה ריק מתלמידים, עקב המלצות פיקוד העורף. נזק רב נגרם למבנה והוא בסכנת התמוטטות. תושב העיר, רגב כלף, סיפר כי "נפל גארד בתוך הכיתה ובתקרה יש חור בקוטר של מטר וחצי. הרבה מאוד אבק על השולחנות והכסאות". איתי מלמוד, סיפר כי "אעזקה עולה ויורדת החלה לפעול, נכנסתי עם המשפחה לממ"ד ופתאום שמענו בום מאוד חזק. הבנתי שזה היה מול הבית, שלפתי מצלמה ותיעדתי את העשן שעולה מהמבנה שנפגע. זה ממש הזוי מה שקורה פה".

 

מפקד מחוז הדרום במשטרה, ניצב יוחנן דנינו, אמר כי "התושבים לא חוו נפילות בשגרה ויש להנחות אותם כיצד להתנהג ולהיערך. כל ההנחיות שניתנו על-ידי פיקוד העורף וגורמי הביטחון ניתנות אחרי הערכות מצב וצריך להישמע להם". עיריית באר-שבע וגורמי הביטחון מקיימים הערכת מצב כדי להחליט האם לאסור התקהלות במקומות בילוי. רקטות נפלו גם באופקים ובשטחים פתוחים ליד קריית-גת וקריית מלאכי. לפי שעה, לא ידוע על נפגעים או נזק. שלוש רקטות פגעו במועצה האזורית חוף אשקלון. איש לא נפגע, ולא נגרם נזק. 


צוותי ביטחון אומדים את הנזק באחת מכיתות בית-הספר (צילום: רגב כלף) 

 

הלילה תקפו חיל האוויר וחיל הים יותר מ-35 יעדי חמאס ברצועת עזה. בעקבות התקיפה, נפלו בבוקר שתי רקטת קסאם במועצה האזורית שער הנגב. אחת הרקטות פגעה ליד קיבוץ ואחרת בשטח פתוח במועצה. בשני המקרים לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. רקטה נוספת פגעה ביישוב במועצה האזורית אשכול. ככל הנראה, איש לא נפגע ולא נגרם נזק. הזרוע הצבאית של ועדות ההתנגדות העממית, "פלוגות סלאח א-דין", קיבלה אחריות לירי. משעות הבוקר נורו כ-20 רקטות לאזור הדרום.

 

אתמול נורו כ-40 רקטות קסאם וטילי גראד לעבר יישובי הנגב המערבי. שני בני אדם נפצעו קל מרסיסים ועוד כ-60 לקו בחרדה. אמש נורו מספר רקטות אל באר שבע, אחת מהן פגעה בחצר גן ילדים בעיר, וגרמה לנזק לגן ולבית סמוך. מד"א טיפל במספר נפגעי חרדה בעיר ועשרות מהם הועברו לבית החולים "סורוקה". היום לא מתקיימים לימודים בעיר, למעט אוניברסיטת בן-גוריון שהחליטה לפתוח את שעריה.

 

הופצצה לשכת הנייה בעזה

חיל האוויר וחיל הים תקפו הלילה יותר מ-35 יעדי חמאס ברצועת עזה, בהם משרדו של ראש ממשלת חמאס, איסמעיל הנייה, ותשתיות נוספות השייכות לחמאס. במהלך התקיפות נהרג לפחות פלסטיני אחד.

כמו כן נמסר שהותקף משרד הפנים בעזה. קריית הממשלה של חמאס ריקה מאדם מאז תחילת המבצע.

 

מקורות רפואיים ברצועת עזה מסרו כי בתקיפה במחנה הפליטים ג'בליה בצפון הרצועה נהרג רופא. כמה בני אדם נפצעו בתקיפה. בסביבות השעה 6:00 בבוקר דיווחו מקורות פלסטינים על תקיפות באזור ציר פילדלפי. פיצוץ עז נגרם הלילה במנהרה שדרכה הועבר דלק. חיל האוויר השמיד באזור זה מנהרות להברחת אמצעי לחימה לאורך הימים האחרונים.

 

גורמים מדיניים אמרו לאחר דיון המטבחון המשולש, כי ישראל לא תקבל את ההצעה הצרפתית להפוגה לצרכים הומניטריים. "אין לדבר על הפסקת אש לצרכים הומניטריים. ביטוי זה אינו מקובל על ישראל, מכיוון שכבר הועברו תרופות, דמים ומצרכי יסוד לרצועת עזה", אמרו הגורמים.

 

בהכנת הידיעה השתתפו רועי מנדל ושמוליק חדד
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הנזק בבית-הספר בבאר-שבע
צילום: רגב כלף
טנק של צה"ל בגבול הרצועה
צילום: חנן גרינברג
מומלצים