שתף קטע נבחר

צילום: AP

אשקלון תחת אש; פרס לילדים: אל תפחדו

אשקלון ממשיכה לספוג מטחי ירי רבים. במהלך ביקורו של הנשיא בעיר ולאחריו, פגעו רקטות בעיר ובסביבתה. אחת הרקטות התפוצצה בחצר בית בעיר וכמה בני אדם לקו בחרדה. במטח קודם נפצעו קל שני בני אדם. "לא צריך לפחד, אנחנו פה וממשיכים", אמר הנשיא לילדים במקלט

העיר אשקלון ספגה בצהריים (יום ד') מטח רקטות נוסף. רקטה פגעה בין חצר בית לבית ספר. מספר תושבים לקו בחרדה. במטח שהיה מוקדם יותר נפצעו קל שני תושבי העיר ועוד מספר תושבים לקו בחרדה. נשיא המדינה, שמעון פרס, סייר בעיר במשך שעתיים, חיבק ילדים, ואמר להם: "למרות האזעקה אנחנו לא מפחדים. בואו נמשיך לשחק ולשיר, אנחנו מוגנים במקלט ויש לנו צבא איכותי וחזק ששומר עלינו". הוא לא שכח לשאול אותם את מי העדיפו ב"אח הגדול".  

 

ירי ארגוני הטרור התגבר משעות הבוקר. רקטות נפלו בשטחים פתוחים באזור אשקלון ואופקים. איש לא נפגע ולא נגרם נזק. ארבע רקטות שנורו מרצועת עזה נפלו במועצה האזורית שער הנגב. גם במקרה זה לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. אחרי 13:00 נורו שתי רקטות קסאם, אחת נפלה ליד בית במועצה האזורית שדות נגב והשנייה במועצה האזורית שער הנגב. בשני המקרים איש לא נפגע ולא נגרם נזק. 

 

שעה אחר כך פגעו שלוש רקטות במועצה האזורית אשכול. אחת הרקטות נפלה בחממות. לא היו נפגעים אך נזק נגרם לרכוש. "היה רעש נורא חזק, הרקטה נפלה ממש ליד המזכירות", סיפרה תושבת היישוב. "אנשים נמצאים כעת במרחבים המוגנים, יש דריכות ומתיחות באוויר אבל אנחנו עדיין בסדר".  

 

מבצע עופרת יצוקה - עדכונים אחרונים

 

ביקורו של הנשיא באשקלון לא הושלם בשל האזעקה והרקטות שהתפוצצו בתחומה. אנשי הביטחון ביטלו את החלק האחרון של הביקור, למורת רוחם של המארחים. כאשר שהה פרס במרכז הנוער העירוני שנחנך רק לפני כשנה, נשמעה אזעקה. אנשי הביטחון והמשטרה שגילו עצבנות מה, הודיעו שיש אזעקה, אך הנשיא הביט בהם לרגע קט ושב לשוחח עם התלמידים. "לא צריך לפחד, אנחנו פה וממשיכים", אמר להם.


הנשיא במקלט באשקלון (צילום: קובי גדעון , פלאש 90)

 

"חמאס טועם את טעם התגובה שלנו"

כשסיים את הביקור והחל לפסוע לעבר היציאה, נשמע קול פיצוץ נוסף והמאבטחים מיהרו להכניס אותו חזרה למקלט. הנשיא לא נראה מבוהל ואפילו מעט משועשע. הוא דאג להרגיע את הילדים שהיו לצדו ואף פנה למאבטחים וביקש מהם לבדוק אם יש ילדים בחוץ כדי להכניסם למקלט.

 

הנשיא ביקר גם פצועים בבית החולים "ברזילי" בעיר והדגיש,

כי "ישראל לא תהיה מוכנה שבצידה תתקיים 'רצועת טרור' ולכן אנשי חמאס טועמים בימים אלה את טעם התגובה הישראלית". לדבריו, "רצינו לעשות את זה בצורה תרבותית, אבל אנחנו צריכים גם להגן על הילדים שלנו".

 

הנשיא הוסיף, כי "אני מעריך שבחמאס ספגו מכה קשה. אף אחד לא רצה בכך, הם פשוט לא הותירו לנו ברירה".הוא נשאל על היוזמה הצרפתית להפסקת האש ואמר, כי "אין דבר כזה, זה לא מגובש. זה נשלח באוויר ודיברו איתנו בטלפון, אבל זה לא משהו מגובש".

 

פרס הדגיש, כי "צה"ל בכל מקרה ערוך ומוכן. חיל האוויר עושה עבודה מצוינת. כל דבר שיועיל להפסיק את הטרור מבחינתנו הוא דבר חיובי. אבל אנחנו ערוכים עם השריון וכל הכוחות באזור רצועת עזה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הנשיא פרס. "לא הותירו לנו ברירה"
צילום: אמיר כהן
פרס במקלט עם התושבים
צילום: אמיר כהן
מומלצים