שתף קטע נבחר

צילום: AP

מנהל ביה"ח בעזה על האשמות דיסקין: שקרים

דבריו היום של ראש השב"כ על כך שבתי החולים ברצועה משמשים מקום מסתור לפעילי חמאס הרתיחו את מנהל בית החולים שיפא בעזה. בשיחה עם ynet אמר ד"ר חאלד מאסן: "מקווה שדיסקין לא מנסה להכשיר את הקרקע לקראת תקיפה בלתי אנושית על בתי החולים"

"שטויות", "שקר מוחלט", "טירוף" ו-"ניסיון לצבור הון פוליטי" - אלו רק חלק מהתגובות של רופאי בית החולים "שיפא" בעזה בעקבות דבריו של ראש השב"כ, יובל דיסקין, לפיהם בתי החולים ברצועה משמשים מקום מסתור לפעילי חמאס.

 

מבצע עופרת יצוקה - כותרות אחרונות:

 

בישיבת הקבינט אמר דיסקין כי החמאס ספג פגיעות קשות וכי "חלק ניכר מהפעילים שלו מסתתרים בבתי חולים, חלקם בשיפא חלקם בבית חולים ליולדות. אחדים מהם מסתובבים בבגדי רופאים ואחים".

 

מנהל בית החולים, ד"ר חאלד חאסן, אמר ל-ynet כי דבריו של דיסקין הם הצהרה פוליטית של גנרל שיודע שבעתיד יפשוט את מדיו ויכנס לזירה הפוליטית. "מדובר בשקרים של אדם שמנסה להיות המנהיג של מחר בישראל. בכיר חמאס היחיד שהגיע לבית החולים הוא שר הבריאות, וזה מתוקף תפקידו. אני רק מקווה שדיסקין לא מנסה להכשיר את הקרקע לקראת תקיפה בלתי אנושית על בתי החולים. זה יהיה טירוף מוחלט", אמר חאסן.

 

מחבלים או מבקרים תמימים?

עם זאת, מנהל בית החולים שיפא מודה כי אין לו פיקוח על כניסה ויציאה מבית החולים. "אם מישהו מגיע לבקר קרובים שלו שפצועים, לא אכפת לי לאיזה ארגון הוא משתייך. אני לא מתכוון למנוע מאף אחד להגיע לביקור. אבל להגיד שהם מתחבאים פה? צוותי תקשורת ונציגים של הצלב האדום מסתובבים פה באופן חופשי. אם היה פה פעיל, הם היו כבר מצלמים אותו. אם לדיסקין יש הוכחות - אז שיראה אותן".

 

בנוסף, סיפר חאסן כי שניים מעובדי בית החולים נהרגו לפנות בוקר במתקפה אווירית של צה"ל. "בסביבות השעה 03:00 הוזעק אמבולנס שלנו לשכונת ג'בליה. דווח לנו שמטוסים ישראלים הפציצו שם וישנם פצועים".

לטענתו של חאסן לפני שהספיקו העובדים להושיט עזרה לפצועים, הופצץ האמבולנס ושנים מיושביו נהרגו במקום - ד"ר מדהון איהב והפרמדיק מוחמד אבו-חסידה.

 

הטענות הללו הוכחשו מכל וכל בידי דובר צה"ל: "מבדיקה שנערכה בנושא, עולה כי צה"ל לא ביצע כלל תקיפה בעיר ג'בליה בין השעות הנקובות. כמו כן צה"ל אינו מכיר כל תקיפה שבוצעה כביכול לעבר אמבולנס ועושה כל שביכולתו כדי להימנע בפגיעה בבלתי מעורבים".

 

עוד אמרו בצה"ל כי "ארגון הטרור חמאס פועל מלב אוכלוסייה ומשתמש באזרחים כבחומת מגן אנושי".

 

"זה מתסכל, אבל אנחנו לא מפחדים. בכוונתנו להמשיך ולהציל את החפים מפשע כל עוד התפילות שלנו שהאגרסיביות הישראלית תיפסק - לא יענו", הוסיף מנהל בית החולים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פצוע פלסטיני בתקיפות
צילום: רויטרס
צילום: גיל יוחנן
ראש השב"כ דיסקין
צילום: גיל יוחנן
מומלצים