שתף קטע נבחר

צילום: AP

המבצע נמשך: ב"סורוקה" נערכים לפגיעת רקטה

בבית החולים בבאר-שבע נערכים לאפשרות של פגיעת רקטות והחליטו להעביר את המאושפזים למרחבים מוגנים. בנוסף, החלו ההכנות לפתיחת חדרי הניתוח התת קרקעיים

בית החולים סורוקה בבאר-שבע הצטרף היום (ה') לבית החולים ברזילי באשקלון בהכנות לאפשרות של פגיעת רקטות במרכז הרפואי. עובדי בית החולים העבירו חלק מהמחלקות, בהן מחלקת היולדות והמחלקה הגריאטרית, לאזורים ממוגנים. חולים השוהים במחלקות אחרות, כמו הפנימיות והכירורגיות, פוזרו במחלקות אחרות. בנוסף, החלו ההכנות לפתיחת חדרי הניתוח התת קרקעיים.

 

מבצע "עופרת יצוקה"- עדכונים אחרונים 

 

היולדת הראשונה לשנת 2009, מיכל זוהר שמשי, התעקשה ללדת בבית החולים סורוקה על-אף שחבריה המליצו לה ללדת בבית חולים צפוני יותר. "אני לא עוזבת, גם לא במשבר", סיפרה ל-ynet. לדבריה, לאחר הלידה הספיקה עוד לשמוע כמה פיצוצים באזור באר--שבע, אך העובדה שנמצאה במרחב מוגן הרגיעה אותה.

 

נלה אלחזו, יולדת אחרת שהועברה למרחב המוגן בבית החולים, סיפרה ל-ynet: "אמרו שמעבירים אותנו לפה כי זה יותר בטוח. בשעה 14:00 הודיעו לנו על המעבר וב-17:00 כבר היינו פה. החיילים והצוות הרפואי העבירו את כל הציוד והמיטות, כך שחזרנו לחדרים מסודרים". נלה סיפרה כי כשנשמעה האזעקה הראשונה בסורוקה, היא שהתה עדיין במחלקה הלא ממוגנת: "הייתי עם צירים וכל הנשים יצאו מהמחלקה מבוהלות. פה כשיש אזעקה את רגועה".

 

רות אסרף, תושבת קריית-גת בת 10, מאושפזת במחלקה הכירורגית-ילדים הועברה אף היא למרחב המוגן. "הושיבו אותי על כסא גלגלים והעבירו אותי לפה. אמרו לי שמחלקת הילדים אינה בטוחה וכאן אני באמת מרגישה מוגנת יותר". אביה של רות, ניסים אסרף, סיפר כי כאשר אושפזה בתו - החל המבצע הצבאי ברצועה. "אולי כשנעזוב את בית החולים הכל ייפסק", הוא אמר בנימה אופטימית.

 

מנהל בית החולים סורוקה, ד"ר מיקי שרף, סיפר כי רמת הכוננות בבית החולים הועלתה בימים האחרונים. "בהתאם לרשות העליונה לאשפוז, הוגדר בית החולים במצב מיוחד. כל בעלי התפקידים במקצועות הקריטיים הוצבו בכוננות וזמינות הגעה תוך זמן קצר בכל שעות היום והלילה. החופשות בוטלו ובנק הדם תוגבר במנות נוספות", הוסיף שרף.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פינוי מאושפזים בסורוקה, היום
באדיבות דוברות סורוקה
מומלצים