שתף קטע נבחר

צילום: איי פי

מפגינים מול בית רה"מ: הפתרון היחיד - הידברות

בזמן שמטוסי חיל האוויר מפגיזים בעזה וארגוני הטרור ממטירים רקטות על הנגב, יצאו מפגיני שמאל לרחובות. המפגינים הביעו הזדהות עם סבל תושבי הדרום, אך סבורים כי המלחמה בעזה לא תביא לסיום הסכסוך: "בעזה ושדרות ילדות רוצות לחיות"

פעילי שמאל מרחבי הארץ הפגינו הערב (יום ה') בכמה מוקדים שונים במחאה על המשך פעולת צה"ל ברצועת עזה. המפגינים הצהירו כי ברצונם לחשוף בפני הציבור הישראלי את מלוא מורכבות המצב בדרום ואת האפשרות להפסיקו באמצעות הידברות.

 

מבצע "עופרת יצוקה"- עדכונים אחרונים

 

כ-200 בני אדם נאספו מול מעון ראש הממשלה, אהוד אולמרט, בירושלים וקראו לו להורות על הפסקת מבצע "עופרת יצוקה" שהגיע ליומו השישי. עופר ניימן, ממארגני ההפגנה, סיפר ל-ynet על מטרות היוזמה: "המסר המרכזי של ההפגנה הוא - בעזה ובשדרות ילדות רוצות לחיות".


מפגינים מול מעון ראש הממשלה, הערב (צילום: רויטרס)

 

לדבריו, הדגש של המחאה הוא "על התושבים הסובלים מכל עבר. האמירה אינה רק על הפסקת אש עם חמאס אלא הפסקת אש כוללת עם שכנינו,

לפתור בעיות יסוד ולצאת ממעגל הדמים. המחשבה שישראל צודקת לחלוטין והפלסטינים טועים לחלוטין היא מצג שווא. בחסותו מבוצעות פעולות חמורות מבחינה הומניטרית ברצועת עזה".

 

ניימן ציין כי בין משתתפי ההפגנה בירושלים נכחו גם תושבי משדרות החברים בקבוצת "קול אחר". הקבוצה פרסמה השבוע עצומה הקוראת לחדש את הרגיעה, ועליה חתמו כ-1,800 ישראלים ופלסטינים.

 

בתל אביב קיבלה המחאה אופי מעט שונה. המפגינים יצאו לרחובות באופניים במחאה על המבצע בעזה וירי הרקטות לישראל. חגי מטר סיפר ל-ynet: "התכנסנו כ-40 רוכבי אופניים בכיכר רבין. זוהי פעילות שגרתית נגד הכיבוש, אך בעקבות המצב ניצלנו אותה לקריאות להפסקת הלחימה".


מחאת האופניים ברחובות תל אביב, הערב (צילום: אקטיבסטילס)

 

מטר טען כי כוחות משטרה לא פרופורציונאליים ניסו לפזר את ההפגנה בכוח. "התפזרנו משם והתכנסנו שוב, רכבנו לאורך שדרות רוטשילד ורחוב אלנבי,

ודיברנו עם אנשים ברחוב. רצינו לחשוף אנשים למורכבות המצב ולכך שיש אלטרנטיבות מלבד לחימה - שאפשר לדבר.

 

"חשוב לציין שאין זה אומר שאנחנו מזדהים רק עם צד אחד ולא עם סבל תושבי הדרום", הדגיש מטר. "לדעתנו הפתרון הוא רק הידברות. זו הדרך היחידה להפסיק את הסבל. העובדה שהצלחנו להפיץ את המסר לאנשים היא הצלחה גדולה בעינינו, וחשוב להמשיך בכך".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מפגינים בירושלים
צילום: אקטיבסטילס
תקיפה בעזה
צילום: AP
פגיעת גראד באשדוד
צילום: אבי רוקח
מומלצים