שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  צילום: AP
  מובארק: סיוע לא יעבור ברפיח בלי פיקוח ישראל
  לדברי נשיא מצרים, פלסטין כבושה, והכובש שולט. הוא אף האשים את חמאס ברצון להשתלט על המעבר, ויש לו הוכחה: "בימי החאג' הם לא נתנו לפלסטינים מהגדה לעבור"

  נשיא מצרים, חוסני מובארק, שב ומתנצח עם חמאס: הנשיא המצרי אמר הערב (יום ו') כי לא ניתן להכניס סיוע לרצועת עזה ללא פיקוחה של ישראל, וכי ישראל היא זו הצריכה לשלוט על מעבר הציוד בשל היותה "הרשות הכובשת השולטת על רצועת עזה". כך דיווחה רשת "אל-ג'זירה".

   

  לחימה בדרום - עדכונים אחרונים:

   

  מובארק אף האשים את חמאס כמי שמנסה להשתלט על מעבר רפיח. בשיחה שקיים עם עיתונאים אמר הנשיא: "אומרים לנו- פתחו את מעבר רפיח. אוקיי, נניח שנפתח את מעבר רפיח. אבל מה ייכנס פנימה? הם אומרים – 'אדמת פלסטין היא אדמה כבושה'. ובאדמה כבושה הכובש הוא זה ששולט במה שנכנס ומה שיוצא... הבעיה היא שחמאס רוצים את המעבר רק בשבילם".

   

  ההוכחה לכך, לדברי מובארק, היא שבעת החאג' אנשי חמאס מנעו מעולי הרגל מהגדה (הכוונה לאנשי הפתח ר.נ) לצאת, וזאת בזמן שהמעבר פתוח.

   

  "כל עוד האדמה כבושה, ישראל חייבת לראות מה נכנס – האם נכנס נשק? האם נכנסת תחמושת? כך המצב עם ירדן ובכל המעברים", הוסיף. "בקשר למעבר שלנו (מעבר רפיח), הגענו להסכם עם ישראל על כך והרחקנו את הגורם הישראלי, אך יש מצלמות ויש מוניטור שבאמצעותו הם רואים, רק בשל הרגישות כלפי האזרח הפלסטיני".

   

  "לישראל אין קשר למעבר"

  נציג חמאס בלבנון, אוסאמה חמדאן, הגיב בזעם על הדברים. "אלו דברים מופתעים מאוד, כי צפינו מהאחות מצרים לנהוג באחריות כלפי מה שקורה בפלסטין, ובעזה במיוחד", אמר. "זה מפתיע, כי החוק הבינלאומי קובע שיש לפתוח את המעברים במלחמה ואנו נתונים במצב של מלחמה. לכן, כל הדיבורים לפיהם אנו נמצאים תחת כיבוש אינם תקפים".

   

  "לישראל אין קשר למעבר הזה", הוסיף חמדאן. לדבריו, "היא חתמה על הסכם עם אבו מאזן לפני שלוש שנים ותוקפו נגמר, כי הוא היה תקף לשנתיים. אחרי תקופה זו הוא היה אמור להיות מעבר פלסטיני-מצרי. איננו רוצים שהכיבוש ישוב למעבר או לכל חלק מאדמת פלסטין אותו עזב. מצרים חוששת מהניסיון להטיל את הנטל של רצועת עזה על כתפיה".

   

  עוד אמר חמדאן כי "דבריו של אסמאעיל הניה היו ברורים – המערכה שלנו היא עם הכיבוש בלבד. לפיכך, אני לא מבין את הדברים כאן שבאמצעות דרישתה של חמאס לפתוח את המעבר היא מנסה להשתלט עליו". 

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים