שתף קטע נבחר

צילום: AP

הקבינט אישר גיוס רבבות מילואימניקים

צה"ל החל לגייס אלפי חיילי מילואים מהמערך הלוחם וממערכים נוספים בצווי 8. מטרת הגיוס היא לאפשר לצה"ל להרחיב את המבצע ברצועת עזה

הקבינט לענייני ביטחון לאומי אישר לצה"ל לגייס עשרות אלפי חיילי מילואים, כדי להיערך לשלב הבא. הישיבה שהתכנסה אתמול (יום ו') עסקה בהמשך הפעולה. בהתאם להנחיות, החל צה"ל לגייס הערב אלפי חיילי מילואים מהמערך הלוחם וממערכים נוספים בצווי 8.

 

"עופרת יצוקה", היום השמיני

 

מטרת גיוס המילואים היא לאפשר לצה"ל להרחיב במידת הצורך את הפעולה ברצועת עזה. החיילים החלו להגיע הערב לבסיסים וימשיכו להגיע גם מחר. 

 

הקבינט הנחה את צה"ל להמשיך בפעולה ולעבור לשלב הכולל גם כניסה קרקעית לרצועת עזה. מטרת הפעולה היא להמשיך ולקדם את היעדים שקבעה הממשלה למבצע כולו, ובכלל זה פגיעה קשה בתשתית הטרור של החמאס ושינוי המציאות הביטחונית של תושבי הדרום לאורך זמן.

 

בין היתר, אמורים כוחות צה"ל להשתלט על מרחבים מהם שוגרו במהלך השבועות והחודשים האחרונים רוב הטילים שפגעו בשדרות, אשקלון ואשדוד.

 

הוועדה קבעה כי את עיתוי ביצוע התוכנית תקבע מערכת הביטחון בהתאם לשיקול דעתה המבצעי ומועד זה נקבע להערב. 

 

שר הביטחון עדכן בהתפתחויות את הנשיא שמעון פרס, יו"ר הכנסת, יו"ר האופוזיציה ויו"ר ועדת חוץ וביטחון, ח"כ צחי הנגבי. ברק נועד בלשכתו בקריה בתל-אביב גם עם שרי הביטחון לשעבר משה ארנס, יצחק מרדכי ועמיר פרץ. הוא עדכן אותם על ההתפתחויות האחרונות בפעילות הצבאית ברצועת עזה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חייל בשטח
צילום: AFP
עזה מופגזת
צילום: AFP
מומלצים