שתף קטע נבחר

צילום: AP

ברק בפתיחת המבצע הקרקעי: יהיו קורבנות

בהופעה בפני המצלמות בקריה בתל-אביב, דיבר שר הביטחון, אהוד ברק, על הלבטים הקשים הרחבת המבצע: "אנחנו מודעים לעובדה שמדובר במהלך שיהיו בו קשיים וגם קורבנות". ברק: "אנו עוקבים גם אחר הרגישות בצפון ואין לנו כוונות עימות שם"

שר הביטחון, אהוד ברק, אמר הערב (שבת) בהודעה לתקשורת בקריה בתל-אביב כי הפעולה הקרקעית כרוכה בסיכון לוחמים: "זה לא יהיה קל. זה לא יהיה קצר. אנו ממשיכים ומרחיבים את המבצע כשאנחנו מודעים היטב לעובדה שמדובר במהלך שיהיו בו אתגרים, קשיים, וגם קורבנות. אנו עושים זאת מתוך אמונה כי זו כעת חובתנו ואחריותנו לאזרחי המדינה".

 

"עופרת יצוקה", היום השמיני

 

"לפני שעות אחדות נכנסו כוחות צה"ל לרצועת עזה במסגרת מבצע עופרת יצוקה. במבצע עד כה הצליחו צה"ל וחיל האוויר המודיעין ועמם כוחות הביטחון להנחית מכה קשה לחמאס", אמר ברק בפתח דבריו. הוא הדגיש כי התלבט רבות לפני ההחלטה על הרחבת המבצע.

 

"בתחילת המבצע תקפנו יותר מ-600 מטרות ולחמאס וארגוני הטרור כ-400 הרוגים ומעל ל-2,000 פצועים. מתחילת המבצע נורו אל ערי ויישובי הדרום יותר 400 רקטות ופצצות המרגמה לעבר בתי מגורים, כיתות לימוד, גני ילדים וריכוזי אוכלוסיה. יש לנו ארבעה הרוגים ו-25 פצועים".

 

"עוקבים אחר הרגישות בגבול הצפון"

הוא אמר כי ישראל שוחרת שלום, ולא ששה למלחמה - לא בעזה ולא בחזיתות אחרות: "אנו עוקבים גם אחר הרגישות בגבול הצפון ואין לנו כוונות עימות שם, אנו מקווים שזירת הצפון תישאר רגועה. אך ערוכים ודרוכים לכל אפשרות".  

 

הוא הוסיף כי ישראל תצא מהקרב כשידה על העליונה: "ההחלטה על היציאה לשלב הקרקעי של המבצע התקבלה אחרי שיקול דעת עמוק. כל חלופה נבחנה ביסודיות תוך שאנו בוחנים כל תרחיש אפשרי".

 

"איננו ששים למלחמה אך לא נפקיר את אזרחנו שהם יעד למתקפות נמשכות של החמאס", הבהיר ברק. הוא גם הסביר שבמבצע טמונות סכנות ואמר כי הוא "מודע לכובד האחריות שרובצת עלינו בהחלטה לצאת לפעולה, אולם תפקידו של צה"ל הוא לגונן על העורף, בו בזמן עומדים לנגד עיני לוחמי צה"ל, שצריך להיאמר פה באופן הישיר ביותר - הפעולה הקרקעית כרוכה גם בסיכון חייהם של לוחמים". 

 

לסיום דבריו, לאחר שהודה לרמטכ"ל ולשאר זרועות הביטחון, סיכם ברק: "שוחרי שלום אנחנו, נשכנו שפתיים זמן רב, אך הגיע הזמן לעשות את שיש לעשות כדי לתת לאזרחינו את מה שראוי לו כל אזרח בעולם - שקט ושלווה - ולהסיר ככל הניתן איומים בעתיד לבוא. אנו בעיצומו של מאבק מורכב, אך צודקים, מאוחדים ונחושים נצא ממנו כשידנו על העליונה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"לא יהיה קל". ברק
צילום: AFP
חייל נכנס לעזה
צילום: רויטרס
מומלצים