שתף קטע נבחר

צילום: רויטרס

חברו של ההרוג: היה לו חשוב להגן על האנשים

אמו של סמ"ר דביר עמנואלוף הגיעה הביתה, ראתה את קציני צה"ל ממתינים בכניסה - ואז התברר הנורא מכל: דביר נפל בחילופי אש עם מחבלים בעזה. חברת משפחה: הוא היה בחור מקסים ושמח. לפני כשנתיים נפטר אביו ולפני כשבועיים הסב

בשעות הצהריים הגיעה דליה עמנואלוף, אמו של דביר עמנואלוף שנהרג הבוקר (יום א') בפעולת צה"ל בעזה, לביתה בגבעת זאב כשהיא נושאת סלים ומלווה באחת מבנותיה. מחצית מהיישוב כבר ידע על האסון, אך היא טרם קיבלה את הבשורה המרה. כשירדה בגרם המדרגות לביתה, עלו לקראתה נציגים של צה"ל - ואז נודע לה הנורא מכל: דביר נפל בחילופי אש עם מחבלים. סמ"ר עמנואלוף, לוחם חטיבת גולני בן 22, נהרג בפיצוץ פצצת מרגמה בשכונת ג'בליה שבצפון הרצועה.

 

"עופרת יצוקה" - דיווחים אחרונים

 

דליה, גננת בגן הנמצא בשכונת רמות בירושלים, היתה היום בחופש מעבודתה. סלמה, סייעת בגן שצמוד לגן שבו עובדת דליה, סיפרה: "בשעות הצהריים ראינו שלושה קצינים שחיפשו את דליה. הבנו שמדובר בבשורה לא טובה. פנינו אליהם ואמרנו: 'תגידו לנו, הוא פצוע?' הקצינים אמרו: 'אנחנו לא יכולים למסור כלום'. דביר היה ילד מדהים, משכמו ומעלה, בחור מקסים, עליז, שמח".

 

אביחי פרץ, חבר ילדות של דביר, סיפר: "הוא היה שלם עם עצמו. בטח בצבא, במפקדיו, במדינה. ידע שהוא יוצא למטרה נעלה - להגן על ילדים ועל פעוטות. הוא לא פחד. לא שש אליי קרב אבל היה לו חשוב להגן על האנשים שם".

 

האב נפטר לפני שנתיים, הסב לפני שבועיים

על השאלה האם עמנואלוף התלבט אם ללכת לקרבי אחרי שאיבד את אביו, אמר פרץ: "אני איבדתי את אחי במלחמת לבנון הראשונה. אני זוכר שדביר פנה לאמא שלי ושאל אותה איך היא מתמודדת עם זה והיא אמרה לו: 'תלך לאן שחשוב לך'. אמא של דביר היא אשה אמיצה ואמרה לדביר שייעשה מה שטוב לו".

 

דביר עמנואלוף היה אמור להשתחרר מצה"ל בעוד כחצי שנה. על השאלה מה הוא היה אמור לעשות ביום שאחרי הבקו"ם, אמר פרץ: "אני חושב שדביר היה הולך ללמוד בישיבה, לעשות טיול בארץ ישראל, ומתחתן. הוא אהב את הצבא ואת המולדת. זו המורשת שדביר השאיר אחריו. אנחנו בוכים, אנחנו נבכה, נזכור את דביר וגם נמשיך הלאה".

 

משפחת עמנואלוף עברה שורה של טרגדיות בשנים האחרונות. לפני כשנתיים נפטר אבי המשפחה, נתנאל, ממחלה קשה ולפני כשבועיים נפטר סבו של דביר. סלמה הוסיפה כי דליה סיפרה לה שכמה ימים לפני המבצע, היא שוחחה עם דביר שאמר כי הוא כנראה נכנס לעזה. דליה אמרה לו שהם אמורים להיפגש במוצאי שבת הבאה אבל דביר אמר: "לא בטוח".

 

עם היוודע האסון הגיעו חברים רבים ובני משפחה לבית משפחת עמנואלוף, מנסים לעכל את הבשורה המרה. דליה ישבה בבית והתבוננה בתמונות של דביר. הלוויתו של סמ"ר עמנואלוף תצא ב-22:15 מביתו בגבעת זאב וב-23:00 הוא יובא למנוחת עולמים בהר הרצל בירושלים. דביר הותיר אחריו גם שלוש אחיות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
דביר עמנואלוף ז"ל
צילום רפרודוקציה
מומלצים