שתף קטע נבחר

צילום: רויטרס

אמיר קטאר: פעולת צה"ל בעזה - פשע מלחמה

מנהיג קטאר, הנחשב בן בריתה של ארה"ב, גינה את פעולת צה"ל בעזה והפציר במדינות ערב לפעול במאוחד למען העם הפלסטני. "אנשינו בעזה חשופים למתקפה שאינה עושה הבחנה בין ילדים, נשים קשישים וחמושים", טען

אמיר קטאר, השייח חמד בן חליפה אל ת'אני, הגדיר הלילה (יום ב') את פעולת צה"ל ברצועת עזה "פשע מלחמה", וקרא לכינוס ועידת חירום של ראשי מדינות ערב על רקע המצב באזור.

 

"אנשינו בעזה חשופים בימים אלה למתקפה בלתי מוצדקת, שאינה עושה הבחנה בין ילדים, נשים קשישים ולוחמים חמושים", אמר אל ת'אני בשידור ברשת הטלוויזיה

אל-ג'זירה. "מלחמה הנערכת בכלי נשק כאלה וכלפי מטרות מסוג זה אינה יכולה להיות דבר מלבד פשע מלחמה", הוסיף. 

 

לדבריו, הדרישה ההדדית הן מחמאס והן מצד ישראל להפסיק את האלימות אינה הגיונית. "הדבר שקול למצב בו מתייחסים לתוקף ולקורבן באותה הדרך", טען.

 

בשבוע שעבר החליטו שרי החוץ של הליגה הערבית להעביר את סוגיית הלחימה בעזה למועצת הביטחון של האו"ם בדרישה שזו תקבל החלטה לפיה על ישראל לנצור את האש. ההחלטה התקבלה לאחר פגישה סגורה וממושכת, שבה התגלעו מחלוקות של ממש בין שני המחנות בעולם הערבי.

 

עם זאת, נציגי מועצת הביטחון לא הצליחו לגבש החלטה בנוגע ללחימה ברצועת עזה, לאחר שארה"ב דחתה את הצעת לוב לקרוא להפסקת אש מיידית. הנציגים סיכמו לדון בנושא שוב מחר, בנוכחות שרי חוץ של שמונה מדינות ערביות והנשיא הפלסטיני, אבו-מאזן.

 

במקביל, פרסמה מחלקת המדינה האמריקנית הודעה ובה נאמר כי היא פועלת להשגת הפסקת אש שלא תחזיר את המצב לכזה שבו יימשך ירי רקטות לעבר

 ישראל. עוד נמסר מוושינגטון כי ישראל חייבת "לקחת בחשבון את ההשלכות האפשריות של פעולה קרקעית על אזרחים".

 

לטענת מנהיג קטאר, מקור הכישלון נעוץ בעובדה שמדינות ערב השונות לא איחדו כוחות במערכה נגד הפעולה הישראלית, וקרא לכינוס חירום של נציגי המדינות על רקע המצב. "התנודות בדעת הקהל הערבי מוכיחות למה הציבור מצפה מאיתנו. אנו מאמינים שאנו יכולים להגיע להישגים, ולנקוט בצעדים שישפיעו על הקהילה הבינלאומית ועל ישראל", הוסיף.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הליגה הערבית. לפעול במאוחד
צילום: AP
מומלצים