שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  דיווח: צבא לבנון תגבר כוחות בגבול ישראל

  העיתון הסורי "אל-ווטן" דיווח כי צבא לבנון ויוניפי"ל הגבירו את הסיורים בדרום לבנון. במקביל, דווח כי מפקד יוניפי"ל בלבנון שוחח עם פואד סניורה וקרא לצבאו לנהוג בעירנות ככל האפשר, מחשש ש"יהיו כאלה שירצו לשגר רקטות לעבר ישראל"

  עצבנות בלבנון: צבא לבנון ויוניפי"ל תיגברו מאוד את מערך ההגנה באזור דרום לבנון, אחרי שישראל פתחה במבצע היבשתי ברצועת עזה. כך דיווח העיתון הסורי "אל-ווטן". במסגרת הגברת הכוננות, מקיימים צבא לבנון ויוניפי"ל סיורים של נגמ"שים גם לאורך קו הגבול. סיורים נראו גם לאורך כל הגזרה ממרג'עיון דרך כפר כילא, עדיסה ועד לכפר מיס א-ג'בל.

   

  במקביל, מפקד כוחות יוניפי"ל בלבנון, הגנרל קלאודיו גרציאנו, קורא לשמור על איפוק משטחה של לבנון, כדי "שלא לתת לישראל תירוץ לתקוף בלבנון".

   מקורות בממשלת לבנון מסרו לעיתון "אל-חיאת", היוצא לאור בלונדון, כי  הגנרל גרציאנו קיים במוצאי שבת, עם פתיחת המהלך הקרקעי של צה"ל ברצועת עזה, שיחת טלפון עם ראש ממשלת לבנון, פואד סניורה.

   

  לפי הדיווח, בשיחת הטלפון שהתקיימה דקות לאחר פתיחת המהלך היבשתי ברצועת עזה, הדגיש מפקד כוחות יוניפי"ל בדרום לבנון את הצורך לנהוג באיפוק ולא לאפשר את התרחשותה "של שום התפתחויות דרמטיות בדרום לבנון בתגובה להסלמת תוקפנותה של ישראל בעזה".

   

  המקורות בממשלת לבנון ציינו, כי למרות העובדה שגרציאנו לא העביר אזהרה ברורה מממשלת ישראל ללבנון, הוא קרא לממשלה הלבנונית לנהוג בעירנות ככל האפשר, מחשש ש"יהיו כאלה שירצו לירות רקטות לעבר ישראל".

   

  האם חיזבאללה יגיב?

  ניתן להעריך בזהירות, כי לא רק ביוניפי"ל ובצבא לבנון עוקבים בעצבנות אחר ההתפתחויות האחרונות ברצועת עזה - גם בחיזבאללה עוקבים בעצבנות ומקרוב אחר המתרחש. למרות שלא בטוח שחיזבאללה היה שמח להתערב באופן אקטיבי בנעשה, צריך לזכור כי הארגון נמצא תחת מתקפה ולגלוג בעולם הערבי, וכן תחת תהיות מצד חמאס מדוע הוא לא עוזר בשעה קשה זו.

   

  על רקע זה, ולמרות העובדה שבחיזבאללה היו שמחים לעסוק כעת בפוליטיקה פנים לבנונית על רקע הבחירות הקרובות לפרלמנט הלבנוני במאי הקרוב, לא ניתן לשלול האפשרות כי בארגון יחליטו בכל זאת לנסות ולסייע לתנועת חמאס.

   בחודש הבא יצויין יום השנה להתנקשות בקצין המבצעים של התנועה, עימאד מורנייה, ולפיכך לא ניתן לשלול את האפשרות כי הארגון יבחר גם הוא לפעול, גם אם במסגרת תקיפה - דרך פעולה בחו"ל או אפילו מתוך שטחה של ישראל.

   

  בנוסף, לא ניתן לשלול את האפשרות כי גם ארגונים פלסטינים הפועלים לבנון, כמו גם ארגוני ג'יהאד עולמי, ינצלו את המצב ויבחרו לירות רקטות לשטחה של ישראל, בהמשך לשמונה הרקטות שהתגלו ערב פתיחת מבצע "עופרת יצוקה" מצפון לראש הנקרה.  

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צבא לבנון. מסייר
  צילום: רויטרס
  צילום: רויטרס
  סניורה. שיחה עם מפקד יוניפי"ל בלבנון
  צילום: רויטרס
  מומלצים