שתף קטע נבחר

צילום: רויטרס

אולמרט ל-ynet: ממשיכים לטפל בנושא שליט

בסיור בדרום אמר ראש הממשלה, כי הוא מתמקד כרגע בסוגיות שגם יאפשרו טיפול בשחרורו של גלעד שליט. על המבצע ברצועת עזה, אמר: "שלא ייווצר הרושם שיצאנו לכבוש את עזה - יצאנו להביא שינוי למצב הביטחוני בדרום הארץ"

כשעשרות רקטות מתפוצצות מגדרה ועד באר-שבע ובזמן שחיילי צה"ל נלחמים ברצועת עזה, סייר היום (ג') ראש הממשלה, אהוד אולמרט, ברחבי הדרום. בראיון ל-ynet התייחס לסוגיית החייל החטוף בעזה, גלעד שליט: "אמנם לא דיברתי עם משפחת שליט בימים האחרונים, אבל העניין שלהם בטיפול מתמיד - יש מי שמטפל בעניין הזה. אני מתמקד כרגע בסוגיות שגם יאפשרו טיפול בעניין שחרורו של גלעד. אנחנו עושים דברים בפועל שישפרו את המצב בסוגייה זאת".


אולמרט בביקור החיילים הפצועים בסורוקה (צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ) 

 

עם צאתו לביקור בדרום, שבמהלכו ביקר בין היתר פצועים בבית החולים סורוקה, התייחס אולמרט לדיון הצפוי הלילה באו"ם: "אין לנו מלחמה עם מועצת הביטחון, מועצת הביטחון היא גוף חי ואנו מחפשים פתרון מעשי שיפתור את בעיות הביטחון של ישראל".

 

בהתייחסו להימשכות המבצע ברצועת עזה, אמר ראש הממשלה שהוא אינו מעוניין לדבר על לוח הזמנים. "אני רוצה להשיג את מה שאמרתי, שקט בדרום ומצב שאי אפשר לערער את השקט על ידי הברחת אמצעי לחימה. כמה שיותר מהר יותר טוב, שלא ייווצר הרושם שיצאנו לכבוש את עזה - יצאנו להביא שינוי למצב הביטחוני בדרום הארץ".

 

על המסלול הדיפלומטי והלחץ הבינלאומי להשגרת רגיעה, הוא אמר: "נדבר גם עם נשיא מצרים מובארק במסגרת המאמצים המדיניים. דיברנו עם נשיא צרפת, עם ראש ממשלת בריטניה כמעט מדי יום ועם קנצלרית גרמניה. יש לנו רעיונות לחסימה אפקטיבית של ציר פילדלפי, שניתנים לפיקוח ולמעקב".

 

מוקדם יותר במהלך סיור בנתיבות, אמר אולמרט שבשלב זה אין לעסוק בהגדרות "עופרת יצוקה" כמבצע או כמלחמה. "לא משנה ההגדרה המילונית איך הדבר נקרא, מה שמשנה זה אם אנחנו מספקים לאזרחים את מה שהם צריכים. לפעמים מתחילים במבצע ואז הוא נמשך כמלחמה. אני מקווה שזה ייגמר בזמן הקצר ביותר", הביע ראש הממשלה את תקוותו.

 

קודם לכן אמר אולמרט כי ישראל תפסיק את הפעולה ברצועת עזה אם יתקיימו שני תנאים: הפסקת הברחות הנשק מסיני לעזה ועצירת הטרור וירי הטילים והרקטות לעבר ישראל. ברמז למתח בגבול הצפון אמר: "שאף אחד לא ישגה באשלייה לגבי מידת הנחישות, הנחרצות והכוננות שלנו בשום חזית".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אולמרט. סיור בדרום
צילום: עמוס בן גרשום לע"מ
מומלצים