שתף קטע נבחר

משחקה של בני השרון בטורקיה פוצץ

הקבוצה זכתה לקבלת פנים עוינת באנקרה וסירבה לחזור לפרקט. אקוניס: "זה מטורף לגמרי, 3,000 איש צעקו לנו 'מוות ליהודים'". המנהל: "ברגע שהקפיצו את הכדור כל הקהל התפרץ למגרש". הנהלת היול"ב מאיימת על הקבוצה בהפסד טכני בעקבות סירובה לשחק

בעוד יריבת הפועל ירושלים בגביע האתגר, לאריסה היוונית, ממאנת להגיע לישראל בשל המצב הביטחוני, נאלצה בני השרון להתמודד עם מצב אחר לגמרי, קשה ומפחיד הרבה יותר. משחקה של הקבוצה בטורקיה, שהיתה אמורה להתארח הערב (ג') אצל טורק אלקום אנקרה במסגרת היורוקאפ, הופסק לאחר קבלת פנים עוינת במיוחד מהקהל המקומי.

 

למרות האבטחה חסרת התקדים לה זכו הישראלים, הגיעו יותר מ-3,500 אוהדים אך ורק על מנת להביע את מחאתם כנגד המלחמה בעזה. באולם הונפו דגלי פלסטין, תוך קריאות עזות נגד ישראל ועם תחילת המשחק פרץ ההמון המשולהב אל הפרקט.


ההמון המשולהב, עדיין ביציעים באנקרה (רויטרס)

 

השחקנים נסו לחדרי ההלבשה, כאשר המשטרה המקומית ניסתה להוציא את הקהל מהאולם. במקביל הופעל לחץ על ידי נציגי יול"ב ואנשי הקבוצה הטורקית לשוב לשחק, אולם אנשי בני השרון סירבו. בעקבות כך, אנשי יול"ב מאיימים כי ייפסקו הפסד טכני לבני השרון, בשל סירובם לחזור לפרקט.  

 

היושב ראש, אלדד אקוניס, אמר ל-ynet, מיד אחרי פריצת הקהל למגרש: "חבל על הזמן מה שהולך פה, זה מטורף לגמרי. יש פה 3,500 אוהדים מטורפים שצועקים 'אללה הוא אכבר' ו'מוות ליהודים'. יש כאן 1,000 שוטרים באולם ועוד 500 בלי מדים, אין דברים כאלה. לא ראיתי דבר כזה בחיים שלי". מאיר טפירו הוסיף: ""אנחנו מקווים לצאת מפה כמה שיותר מהר, ברור שאי אפשר לשחק ככה כדורסל".

 

"עלינו לחימום והיו פה 3,000 איש שצעקו 'מוות ליהודים'. אווירת טרור, זרקו עלינו נעליים, בקבוקי מים, הכל", סיפר מיד לאחר פיצוץ המשחק מנהל הקבוצה, זאב ברעם. "יש פה למעלה מ-1,000 שוטרים. באנו לעלות למשחק, אבל ברגע שהקפיצו את הכדור פתאום, כאילו מישהו שרק שריקה, כל הקהל הסתער לתוך המגרש על השוטרים. נתתי הוראה לשחקנים לנוס לחדר ההלבשה, רצנו בטירוף. בינתיים אנחנו תקועים כאן. המון שוטרים שומרים עלינו, הם מנסים להדוף את האוהדים, אבל משחק כבר לא יהיה".


שחקני בני השרון בורחים אל חדרי ההלבשה באנקרה (רויטרס)

 

"אנחנו נעולים עדיין בחדר ההלבשה, מחכים שיוציאו אותנו אחרי שיפזרו את הקהל", הוסיף אקוניס והרגיע: "אנחנו לא מרגישים עכשיו איום על החיים". מאוחר יותר הוצא הקהל על ידי המשטרה והקבוצה הישראלית הועברה תחת אבטחה כבדה אל המלון שלה, כשגם שם זכתה בני השרון לשמירה הדוקה. הקבוצה תנחת בישראל מחר בבוקר (09:30).

 

"כולנו פה לא יודעים כל כך מה לעשות ורק רוצים שייגמר ושנגיע לארץ", סיפר מהדרך לבית המלון אורי יצחקי. "זה מפחיד, זו סיטואציה שהיא לא מוכרת לאף אחד. אנחנו מתעסקים בספורט ולא מעבר לזה, מאוד לא נעים. יש פה אנשים עם משפחות שדואגים להם בארץ".  

 

המנכ"ל איזי צ'יניאו מסר כי אנשי הקבוצה נמצאים בקשר עם השגרירות הישראלית בטורקיה, וכי היא מודעים למצב. לדבריו כוחות האבטחה הגדולים

עדיין מגינים על הישראלים, שנמצאים עדיין בחדר ההלבשה.

 

מאז הגעתה לטורקיה זכתה בני השרון לאבטחה כבדה, השחקנים לא הורשו אתמול והיום לצאת מבית המלון. כבר אתמול הביע המאמן אריאל בית הלחמי חשש מהנבואה שהגשימה את עצמה באולם הכדורסל: "אנחנו משתדלים שלא לדבר על זה, למרות שזה לא קל. קיבלנו דיווחים על ההפגנה הענקית שהיתה, אבל אנחנו לא בצד הפוליטי, באנו לשחק כדורסל ואני מאוד מקווה שנעשה את זה על הצד הטוב ביותר".


פורסם לראשונה 06/01/2009 19:21

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הקהל המשולהב
צילום: רויטרס
מומלצים