שתף קטע נבחר

צילום: רויטרס

חמאס הוציא להורג 6 חשודים בשיתוף פעולה

חמאס אולי סובל קשות מפעולת צה"ל, אך זה לא מונע חיסול פומבי של החשודים במסירת מידע. אחות של שלושה חשודים נדרשה להצהיר: אני מתנערת מהם כי בגדו. אחד מהם ניסה לבלוע כרטיס זיכרון של טלפון בו דיבר עם ישראלים

חמאס בלחץ תחת מתקפת צה"ל, ומוציא להורג חשודים בשיתוף פעולה: שישה פלסטינים החשודים בשיתוף פעולה עם ישראל הוצאו להורג ביומיים האחרונים על-ידי אנשי ביטחון של חמאס, באזור הקרבות בג'בליה. כך נודע ל-ynet.

 

בין ההרוגים שלושה אחים, שאחד מהם ניסה בטרם מעצרו לבלוע כרטיס SIM (זיכרון של טלפון נייד), בו תועדו ככל הנראה שיחותיו עם גורמי ביטחון ישראלים.

 

ל-ynet נודע כי חמאס הגיע בימים האחרונים לחשודים באזור שבו פועל צה"ל קרקעית, ובו גם נמשכות במקביל התקיפות מהאוויר. עד ראייה סיפר כי בין ההרוגים שלושה אחים שנחשדו בשיתוף פעולה, והם הוצאו להורג ברחוב. פעילים בארגונים וגורמי ביטחון ברצועה אישרו את הדיווח.


"אין תקיפה בלי הכוונה מהקרקע". מסוק חיל האוויר בעזה (צילום: AFP)

 

גורם בחמאס התייחס לכך: "חיסול או תקיפה אווירית אינם יכולים להתבצע ללא הכוונה מהקרקע והחבר'ה האלה כולם הודו במעשה". לדברי הגורם, חמאס גבה משלושת האחים את ההודאות בנוכחות אחותם, שהודיעה בציבור כי היא מגנה את אחיה ומנתקת עמם כל קשר בגלל בגידתם.

 

אח רביעי מאותה משפחה הוצא להורג בשבוע שעבר, לאחר שניסה לברוח מהכלא של עזה שהופצץ. הוא היה כלוא באשמת שיתוף פעולה עם ישראל, ובכך שסייע לחיסולו של עאמר קרמוט, מי שהיה ראש פלוגות סלאח א-דין, הזרוע הצבאית של ועדות ההתנגדות העממית בצפון הרצועה.

 

פרט לאחים, שלושה פלסטינים נוספים הוצאו להורג ממש עם לכידתם בחשד לשיתוף פעולה עם ישראל ולהכוונת הכוחות, בעיקר כלי הטיס של חיל האוויר, לפני ההפצצות. אחד העצורים נתפס כשאוזניית סלולרי לאוזנו. לדברי גורם ביטחוני פלסטיני, בצפון הרצועה קיים מחסור חמור בכרטיסי טלפון לטעינה ובכרטיסי זיכרון לטלפון - אך חלק מהחשודים נצפו כשהם מרבים לדבר בטלפון ומסיירים ליד בתים של פעילים. כולם הודו באישומי הבגידה לפני הוצאתם להורג.

 

לפני כשבוע, מספר פלסטינים הוצאו להורג לאחר הפצצת הכלא המרכזי של העיר עזה, במתחם הסראיה שבו משרדי הממשלה ומנגנוני הביטחון. עם ההפצצה, ברחו משם החשודים בשיתוף פעולה שהיו כלואים - אולם אנשי חמאס ומשפחות הקורבנות של הסייענים תפסו אותם והוציאו אותם להורג. גם ממוקדים אחרים ברצועה התקבלו בימים האחרונים דיווחים על הוצאות להורג, אולם מספר הקורבנות המדויק אינו ידוע.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הלוויית פעילי חמאס בעזה
צילום: AFP
מומלצים