שתף קטע נבחר

הנמיכו ציפיות מהמלחמה

שום אף-16 לא יכול לחסל את הטרור האיסלאמי. ניתן להשיג רק ניצחון טקטי, ולהגיע להפסקת אש שיודעים שהיא ארעית

אף מדינה לא ניצחה עד כה פונדומנטליזם קנאי איסלאמי. אמריקה על משאביה לא ניצחה את בין לאדן בעיראק וגם לא באפגניסטן. אין שום דרך לנצח אידיאלוגיות קנאיות, כי מניהיגיהן מוכנים להתחבא מתחת לילדיהם.

 

כבר במאה העשירית צהלה אשה בסוריה כשבנה נהרג כשאהיד, וזה קורה עכשיו גם בעזה. הרוסים שחטו חצי צ'צ'ניה אבל החצי השני מחכה בסבלנות. סוריה יכולה הייתה להרוג את האחים המוסלמים בעשרות אלפים אבל השאר מחכים בדמות החיזבאללה שעוד יעניש אותה על כך. המצרים נאבקים גם הם בכוח באותו פלג כבר עשרות שנים, אבל הם אינם יכולים להם אלא לזמן מה.

 

החמאס הוא צאצא ישיר שלהם, יותר משהוא לוחם חירות פלסטיני שאליו חבר. הוא אינו מוצר של הכיבוש אבל הוא שותף למאבק נגדו. השיעה שהיא האמא והאבא של הטרור האיסלאמי, מצליחה לשרוד את כולם. שום מטוסי אף 16 אינם יכולים לה.

 

ניתן להשיג רק ניצחון אחד, טקטי, ולהגיע להפסקת אש שיודעים שהיא ארעית. היא תחזיק מעמד כמה חודשים או כמה שנים. כי טרור הוא נשקם של החלשים. באנגליה, באמריקה, בארץ. מי שאינו מסוגל לצאת ממעגל הפונדמנטליזם שרואה את עצמו רמוס גם כאשר אחיותיו, מדינות כסעודיה ואחרות הן העשירות והמצליחות בעולם, לא ייכנע לחלוטין.

 

היום מנהל את המערכה אהוד ברק. אינני נמנה עם מקורביו או נערציו, אבל אני סבור שכמערכה ולא כמלחמה היא עושה עבודה יוצאת מגדר הרגיל. הוא החייל הכי נכון של צה"ל. שוכחים לו ואני לעולם לא אשכח לו, שהוא כן רצה לעשות מעשה גדול, ובניגוד למלעיזים הוא כן הציע לעראפת למעלה מ-90 אחוזים מהשטחים, יש הגורסים שמדובר ב-97 אחוזים. אבל עראפת לא המשיך להתדיין כדי להגיע ליותר אלא החל אינתיפאדה שבין השאר חתמה את גורלו הפוליטי של ברק.

 

בלי להיות שם, אני בטוח שברק, בניגוד ל"חכם" אהוד אולמרט, כן מבין שאין ניצחון בשום אופק ויש רק לגרום לכך שיהיו כמה שנים קלות יותר. כך אנו חיים כאן מאז 1921. כדברי חכם בריטי שבא לברר את הסיבות למאורעות תרפ"ט, הרי אין סיכוי לשלום בין ערבים ויהודים על בסיס הצהרת בלפור.

 

אני לא מספיק חכם כעמיתיי גיבורי תהילת העולם כדי לייעץ מה צריך לעשות, אבל מובן לי שלא ניתן להדביר את הטרור הערבי בעיראק, בארצות הברית, או באפגניסטן במלחמה. ניתן רק לעשות פעולות כמו זו שבעזה. אולי לא היה צורך לטעות בהרס בית ספר, ואין שום כוח שבעולם שירשה אפילו ליהודים הקנאים שלנו לפגוע בבית החולים שיפא, שתחתיו מתחבאים גיבורי תהילת האיסלאם. זהו החסרון והיתרון הגדול של הדמוקרטיה: קשה לעשות באמת רצח עם כפי שטוענים שאנו עושים בעזה.

 

אני קורא לעתים על זה וזה שנאבק בסרטן. אני רוצה לומר את מה שכל רופא יודע ואני יודע זאת מידע אישי: אין מאבק בסרטן. איש אינו מסוגל להיאבק בו. אפשר לרסנו לזמן מה. כמו הטרור, הוא חזק מאתנו כי לא איכפת לו להקריב את כל תאיו למען שאני או מישהו אחר נמות. גם בעניין זה וגם בעניין מה שכתבתי אין לנו מה לעשות אלא לקרוא את השורות הכי חזקות שנכתבו אי פעם כאשר אלוהים אמר לקין אחרי שרצח את אחיו: "הלוא אם תיטיב ואם לא תיטיב לפתח חטאת רובץ ואילך תשוקתו ואתה תמשול בו". אחרי כן הוא משלח אותו משם כמנצח כדי שיחיה ויילד בנים ובנות. ניטשה ושייקספיר הבינו את זה, וכמובן מי גדול לנו ממקיאוולי שהבין את זה הכי טוב.

 

אנו אוהבים חטא ואוהבים חטאת, והפלסטינים קרובים לנו. אנחנו ננסה לשלוט בהם אבל הם ינצחו. הרוצח הראשון בהסטוריה העברית יוצא עם אות קין, שהוא בעצם פרס על מה שעשה, הרי הוא הלך והקים משפחה גדולה והצליח בכל דרכיו. חטאת הוא חלק חזק בחיינו ולכן מוסר הוא רק ענין של אופנה.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים