שתף קטע נבחר

צילום: רויטרס

מפקד יחידת הנדסה: נטרלנו מאות מטענים

סא"ל אמיר, מפקד יחידת יהלו"ם, אמר בשיחה נדירה עם כתבים כי אנשי חמאס מנסים "למשוך את כוחותינו ובאמצעות מטעני חבלה לפגוע בחיילינו או לחטוף אותם". על הלוחם שאיבדה היחידה, אלכסנדר משביצקי: "איבדנו אחד מטובי בנינו, עלם חמודות"

המפקד מסר עדות מהתופת. סא"ל אמיר, מפקד יחידת יהלו"ם של ההנדסה הקרבית סיפר הערב (יום ד') מעט על הלחימה הקרקעית ברצועת עזה. הוא דיבר עם כתבים כאשר שב לרצועה מהלווייתו של סמ"ר אלכסנדר משביצקי, לוחם היחידה שנהרג בהיתקלות אתמול.

 

"מדובר במקומות שנועדו למשוך את כוחותינו ובאמצעות מטעני חבלה לפגוע בחיילינו או לחטוף את חיילינו. נטרלנו מאות מטענים", סיפר סא"ל אמיר.

 

עדותו של הקצין הבכיר נחשבת נדירה, שכן צה"ל לא התיר עד עתה לקצינים רבים בדרגתו לספר על הלחימה ברצועה. בנוסף, מפקדי יהלו"ם - הנחשבת יחידה מובחרת - אינם מרבים בהופעות בתקשורת.

 

סא"ל אמיר: "אנחנו רואים הרבה מנהרות, מדובר בכמות גדולה מאוד. אנחנו משתמשים בהמון כוח איפה שצריך למול אוייב ולא בוחלים בשום דרך למנוע מכוחותינו להיפגע. אנחנו פוגעים באויב שרוצה לפגוע בנו".

 

"איבדנו אחד מטובי בנינו, עלם חמודות"

הוא סיפר על ההיתקלות שבה נהרג סמ"ר משביצקי: "כוח שנע במגמה של סריקת בתים נכנס לתוך בית ונתקל בטווחים הקרובים באוייב. במטח האש הראשון אלכס נפגע. בחילופי אש שהיו לאחר מכן טיפלו במחבל ובמחבל נוסף שהיה איתו כל שאר הכוח שהיו ביחד עם אלכס". הוא סיפר כי הלוחם נהרג מיריות ולא מפעולת התאבדות של המחבל. "היה פיצוץ משני כתוצאה מאמצעי חבלה שהיו על גופו ולידו של הלוחם שלי", סיפר.

 

"איבדנו אחד מטובי בנינו, עלם חמודות, לוחם ערכי, נחוש שנע בחזית הכוחות במקצועיות ושילם על כך בחייו ואנחנו כולנו ביחידה ואני בטוח כל התושבים משתתפים בצער המשפחה", אמר מפקד היחידה.

 

הוא סיפר מעט על שיטת הלחימה שבה נוקטים הלוחמים ברצועה - ועל ההתנגדות

המועטה יחסית שבה הם נתקלים: "היו היתקלויות אבל אנחנו לא רואים מחלקות חמאס נעות לכיווננו, אנחנו מחכים להם, רק שיבואו. אנחנו מפעילים את האש במידה שנחוצה על מנת לפגוע באוייב ולבצע את המשימה".

 

"אנחנו נתקלים במערכות של מכשור מסוגים שונים, מטענים ומכשולים פיזיים שמולם אנחנו מפעילים אש", סיכם סא"ל אמיר ומיהר לשוב אל הרצועה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
סא"ל אמיר. מכים בכוח
צילום: רועי עידן
סמ"ר משביצקי. עלם חמודות
לוחמים בעזה, השבוע
צילום: מתן חכימי , דובר צה"ל
מומלצים