שתף קטע נבחר

המשטרה הבריטית ליהודים: "איומים על חייכם"

הסקוטלנד יארד יצר קשר עם פרנסי הקהילה היהודית והזהיר אותם שאתרים איסלאמיים קוראים לפגוע בהם. מספר התקריות האנטישמיות באירופה עלה מאז מבצע "עופרת יצוקה", ובצרפת הותקפה נערה יהודיה על ידי תלמידים אחרים

המשטרה הבריטית הזהירה את מנהיגי הקהילה היהודית בממלכה מפני סכנה אפשרית לחייהם. העיתון הלונדוני "טיימס" דיווח הבוקר (יום ה') כי כמה אתרי אינטרנט של ארגונים איסלאמיים קיצוניים קראו לתקוף את המנהיגים. האנטישמיות הגואה באירופה זכתה לביטוי כואב עם תקיפתה של נערה יהודיה בפריז.

 

המשטרה הבריטית מודאגת מעלייה בגילויי האנטישמיות על רקע פעולות צה"ל ברצועת עזה. החשש הוא שקיצונים איסלאמיים יבקשו לפגוע ביהודים 

התומכים בישראל ואשר תורמים כסף לארגונים בארץ. אחת ההודעות שפורסמה באתר אינטרנט איסלאמי עסקה בהפגנה צפויה נגד המבצע וקראה: "עלינו להצטייד בנשק, עדיף רובים".

 

יותר מ-300 שוטרים בריטים מאבטחים היום את שגרירות ישראל בלונדון על רקע פעולות המחאה. מספר התקריות האנטישמיות עלה בחדות בשבועות האחרונים, בהם ניסיון הצתה של בית כנסת בבירה וכתובות גרפיטי בשכונות יהודיות.  

 

הסקוטלנד יארד יצר קשר עם מנהיגי הקהילה היהודית וארגונים יהודיים כדי לייעץ להם בענייני אבטחה. גורם בכיר במשטרה אמר: "המצב בעזה הגביר את הדאגה בקהילה כולה - לא רק המנהיגים, אלא כולם".

 

תקריות אלימות התרחשו גם בצרפת, שם הותקפה אתמול נערה יהודיה בת 15. משטרת צרפת פתחה בחקירה לאחר שהנערה התלוננה כי עשרה נערים קראו לעברה קריאות אנטישמיות, הפילו אותה ארצה ובעטו בה. שלושה נערים, בני 13 עד 15 הלומדים עם הנערה בבית ספר מצפון לפריז, נעצרו בחשד שהיכו אותה.

 

הנערה סיפרה לשוטרים כי הנערים טענו שמעשיהם באים כנקמה

על מצב הפלסטינים בעזה. מצבה מוגדר קל, אך התקרית עוררה את זעמה של הקהילה היהודית ורבים טענו כי "מנהיגים מוסלמים קיצוניים מנסים לייבא את הקונפליקט מהמזרח התיכון".

 

ארגון יהודי בצרפת דיווח אתמול כי מאז פתיחת מבצע "עופרת יצוקה" התקבלו כ-100 תלונות על אירועים אנטישמיים, רובם השמצות וגידופים. רק ביום שני מכונית התנגשה בשערי בית כנסת בטולוז ואז הוצתה.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הפגנה פרו-פלסטינית בלונדון. ארכיון
צילום: רויטרס
מומלצים