שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  88FM - בדרך להפוך לגלגלצ?

  תחנת הרדיו 88FM משנה את אופיה בעקבות כניסתו לתפקיד של מנהל התחנה החדש. בין השינויים: ביטול וקיצוץ תוכניות קיימות, לטובת נקיטת קו פופולרי יותר. שדר התחנה גל אפלרויט כבר הודיע כי יעזוב אם ייכנסו השינויים לתוקפם

  שינויים בלוח שידורי 88FM: מנהל תחנת הרדיו הנכנס, יובל גנור, החליט על שורה של שינויים בתחנה שייכנסו לתוקפם ב-18 בינואר. למרות שלדבריו, הצביון המוזיקלי של התחנה לא ישתנה, המאזינים הקבועים מאיימים בהפגנה. בין השינויים עליהם החליט גנור: קיצור תוכניותיהם היומיות של רוני ורטהיימר, "פותחים יום", ושל גל אפלרויט, "גלגל".

   

  עוד שינוי ייערך במהדורת יום ה' של תוכניתו של רפאל עיני "לילות ארץ עוץ", אשר תבוטל לטובת תוכנית ריקודים. גם גירסת סוף השבוע של התוכנית "לילה של אלבומים" תוחלף בתוכניות עם קו מוזיקלי שונה. גורמים בתחנה מספרים כי מדובר ב"שינוי אדיר שעומד להתחולל בתחנה".

   

  יש לציין, כי שינוי תוכן קיצוני בתחנה בעלת אופי מובהק כמו 88FM הוא בהחלט מהלך מפתיע. מזה שנים מקפידה התחנה לשדר מוזיקה המתויגת כאיכותית, ורסטילית ואנטיתזה גמורה לשיטת הפלייליסט, לפיה עובדות תחנות רבות אחרות ובראשן גלגלצ, אשר ייבאה את השיטה מחו"ל.

   

  שדרן ותיק בתחנה סיפר ל-ynet כי "המטרה היא להפוך לתחנת פלייליסט שתעלה את הרייטינג. זה עצוב ורע ומהווה סימן נוסף בהרס התרבות הישראלית. קיצור תוכניות והעברתן לשעות פחות מאוזנות, גורמות לנו להבין שלא ממש רוצים אותנו פה". גל אפלרויט התייחס להחלטה לקצר את שידור תוכניתו באמרו, "במקרה שהלוח החדש יעלה, לא בטוח שאמצא שם את מקומי".

   

  "זה תקדימי ומשונה בלשון המעטה", מספר גורם בכיר בתחנה. "היות שמדובר בתחנה שעד יוני האחרון עלתה ההאזנה בה ב-60 אחוזים, מה שקורה כאן זה בעצם לקחת משהו מצליח בדרכו ולשנות אותו באופן די דרמטי. האווירה בתחנה קשה ביותר. גם אנשים שהתפקיד שלהם שודרג, תחושתם מבולבלת וקשה.

   

  "צריך להבין שתחנה ציבורית זו לא פיצוציה שמביאה סיגריות מסוימות, כי יש להן דרישה. מדובר בתחנה ציבורית, שאמורה לשרת את הציבור ולספק לו דברים שהוא לא יכול למצוא במקומות אחרים. היא לא אמורה להיות גירסה נוספת של גלגלצ. אין עוד תחנה כמו 88FM". מאזיני התחנה הקבועים טוענים כי אפשר כבר לשמוע את הקו החדש בתחנה, במינון תוכניות הבלוז שירד.

   

  הבוקר (ה') הוציא אירגון "משמר 88", הנאבק על שמירת צביון התחנה, מכתב למנהל התחנה, מנהל קול ישראל ומנכ"ל רשות השידור ובו דורשים חברי האירגון להיפגש עם גנור באופן אישי כדי לדון בעניין. עוד נאמר במכתב כי "זוהי רק יריית הפתיחה לקראת פעילויות רבות המתוכננות לביטול רוע הגזירה".

   

  יש לציין כי לפני ארבע שנים עמדה התחנה בפני איום על סגירתה. אז הגיע האיום מצד הכנסת, בעקבות המלצות ועדת דינור לסגור את התחנה, במסגרת תוכנית הבראה לרשות השידור. המחאה הציבורית, שכללה גם אמנים רבים המוקירים את התחנה, סייעו להשאיר את הסוגייה בכותרות.

   

  יובל גנור, מנהל התחנה, מסר בתגובה ל-ynet: "התחנה לא משנה את אופיה או את הקו המוזיקלי שלה. אנחנו משדרים לקהל של אוהבי מוזיקה איכותית ולאו דווקא למכנה המשותף הרחב ובטח שלא מנסים לחקות את גלגלצ. אנשי התחנה רק משנים מקומות. רענון משבצות זה דבר בריא".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  88FM. תחנה ציבורית היא לא פיצוציה
  לאתר ההטבות
  מומלצים