שתף קטע נבחר

צילום: רויטרס

ראש העיר נצרת עילית: מחאה תוביל להתלקחות

חד"ש שכרה אולם בנצרת עילית כדי לקיים כנס מחאה נגד הפעולה בעזה. במשטרה מסבירים כי אירועים באולמות אינם דורשים אישור, אולם ראש העיר דורש למנוע את קיום הכנס. יו"ר ישראל ביתנו בעיר: "חסרים להם אולמות בנצרת?"

תנועת חד"ש תקיים מחרתיים כנס בנצרת עילית במחאה על "ההרג והטבח" ברצועת עזה. מארגני הכנס, הצופים נוכחות של אלפי בני אדם, דורשים "להפסיק את המתקפה ולהסיר את המצור". ראש העיר נצרת עילית, שמעון גפסו, פנה הערב (יום ה') לשר לביטחון פנים, אבי דיכטר, וביקש ממנו להתערב ולבטל את האירוע.

 

גפסו סיפר כי פנה בנוסף למשטרה ואף לבעלי אולם "דאוד", שבו יתקיים הכנס, במטרה למנוע את קיום האירוע. "קיבלתי עשרות שיחות טלפון מתושבי העיר המבקשים למנוע את קיום ההפגנה. אני יודע שאנשי ישראל ביתנו מתכננים להפגין מול האולם. אם לא יאפשרו להם לעשות כן, הם יפגינו בכל הצמתים בעיר".

 

ראש העיר סבור כי כנס מסוג זה בעיר יהודית עלול להסתיים באירועים קשים. "תפקידם של מנהיגים הוא לזהות בעיות עוד קודם להתרחשותן, כדי שלא נשאל אחר כך מדוע", אמר גפסו והוסיף כי בשבועיים האחרונים נשמרו יחסים טובים בין עירו לבין נצרת. "חבל שאסיפה כזו תוביל להתלקחות", הזהיר.

 

יו"ר ישראל ביתנו בנצרת עילית, אלכס גדלקין, טען כי קיבל מידע על כוונה של פעילי ימין לפוצץ את הכנס וכי העביר אותו לידי המשטרה. "זו התגרות מכוונת. חסרים להם אולמות בנצרת? למה דווקא אצלנו ועוד בתקופה כל כך רגישה כשהעצבים של כולם חשופים. לא נסבול שיקיימו כאן כנס נגד צה"ל ובגנות מדינת ישראל", הצהיר. 

 

המשטרה: נאפשר כל מחאה על פי החוק

מנהל האולם, מצדו, כלל אינו מבין על מה המהומה. "כשביקשו בקדימה לקיים אצלנו כנס בכפר יאסיף, אז זה היה בסדר. לקיים כנס של חד"ש כאן זה לא בסדר? לא מתקבל על הדעת שמשהו יתערב בפרנסה שלי. אם לא אקיים אירוע או שניים בחודש, לא אוכל לשרוד".

 

בחד"ש דוחים את הטענות ואומרים כי חיפשו מקום כינוס גדול

שיוכל להכיל כמות רבה של משתתפים. לכן בחרו באולם "דאוד". "בכוונתנו להמשיך בשלנו, ונקיים את האספות שלנו בכל מקום שאנו מוצאים לנכון. מי שרוצה לעשות פרובוקציה הוא האחראי למעשיו", אמר ברהום ג'ראייסי מצוות הדוברות של חד"ש.

 

ממשטרת העמקים נמסר בתגובה: "נאפשר כל מחאה שהיא לגיטמית ועל פי חוק. נהיה ערוכים בכל מקום שנדרש. מדובר באולם שעובד ברישוי, וכשמקיימים אירוע באולם אין צורך באישור משטרה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שרון צור
פגיעה ביחסים. גפסו
צילום: שרון צור
צילום: חגי אהרון
מחאה נגד הפעולה. יו"ר חד"ש
צילום: חגי אהרון
מומלצים