שתף קטע נבחר

צילום: רויטרס

לונדון: מפגינים התבצרו בחנות ישראלית

עשרות מפגינים פרצו לחנות "אהבה" בבירה הבריטית, תלו שלטים בגנות ישראל וכבלו את עצמם לדלת הכניסה. עובדת בחנות ל-ynet: "הם היו נחמדים אליי". מפתיחת המבצע בעזה - עלייה חדה בתקריות האנטישמיות בבריטניה

האנטישמיות מרימה ראש: כ-20 מפגינים בריטים פרצו היום (שבת) לחנות "אהבה" הישראלית בלונדון והתבצרו במקום במחאה על פעולות צה"ל ברצועת עזה. בתקרית אחרת התפרעו צעירים בשכונה יהודית וגידפו לקוחות במסעדות.

 

מלחמת עזה - העולם מגיב

 

מאז תחילת מבצע "עופרת יצוקה" נרשמה עליה משמעותית במספר התקריות האנטישמיות בבריטניה ובשאר אירופה. בהפגנות רבות שנערכו ברחבי הממלכה נשרפו דגלים רבים של ישראל ונשמעו קריאות להשמדת המדינה היהודית. בנוסף, אירעו תקריות אלימות של ממש, בהם הצתת בית כנסת ותקיפת צעירים יהודים.

 

אחת התקריות האחרונות התרחשה בשכונה היהודית גולדרס גרין שבצפון לונדון. לפחות 15 צעירים, שתוארו כבעלי חזות אסייתית ומזרח תיכונית, התפרעו

ברחוב הראשי בשכונה וקראו קריאות נאצה נגד ישראל. הם התפרצו למסעדות יהודיות הפזורות לאורך הרחוב וגידפו את הסועדים.

 

בחנות "אהבה" באזור קובנט גארדן התבצרו כ-20 מפגינים ותלו על חלון הראווה את השלט: "מימון מלחמת ישראל בעזה - פשע מלחמה". הפורצים, בעלי חזות אירופית, נעלו את דלת החנות וכבלו את עצמם בשלשלאות כדי למנוע מהשוטרים להיכנס פנימה.

 

מוניקה, שעבדה בחנות באותה שעה, סיפרה ל-ynet שהיא לא פחדה לרגע, משום שהמפגינים "היו נחמדים אליה". לדבריה, חברי הקבוצה הסבירו לה כי אין בכוונתם לפגוע בה אלא ברצונם להביע את מחאתם על מעשי ישראל. שוטרים שהוזעקו למקום התעמתו עם המפגינים, פרצו לחנות ופינו את רובם. שעתיים מאז תחילת האירוע, שלושה מפגינים נותרו כבולים לדלת הכניסה.

 

"באקט הברוטלי הזה יש הכל חוץ מאהבה"

אודליה, מנהלת החנות, אמרה ל-ynet כי צוות העובדים נערך מראש לנוכח ההפגנות הרבות והאירועים האנטישמיים בבריטניה בשבועיים האחרונים. "דיברנו עם אנשי הקשר של השגרירות ועם חברת ביטחון פרטית שאחראית על הקהילה היהודית. תודרכנו על ידם כיצד לפעול אם תתרחש תקרית בחנות.

 

"לאחר שהמוכרת יצרה איתי קשר ודיווחה לי על המתרחש, דיווחתי על כך למשטרה. הבטיחו לי שהם בלאו הכי מתגברים את סיוריהם ברחוב זה, לאור הארועים האחרונים. ואכן, תוך עשר דקות, הגיעו שלוש ניידות לחנות", ציינה אודליה.

 

שגריר ישראל בלונדון, רון פרושאור, אמר בעקבות המקרה: "יש באקט הברוטלי הזה הכל חוץ מ'אהבה'. אנו יודעים שהרשויות מטפלות בתופעות

החמורות הללו ביעילות. לצערינו, התופעות האלה מתפשטות בכל רחבי בריטניה בשבועות האחרונים". פרושאור אף התקשר למנהלת החנות וחיזק את ידה.

 

לצד ההפגנות נגד ישראל, ישנה גם התארגנות למען ישראל. לפני שלושה ימים הפגינו כ-800 בני אדם מול שגרירות ישראל כדי להביע את תמיכתם בפעולה הצבאית נגד חמאס. מחר צפויה להתקיים הפגנת תמיכה נוספת, כנראה גדולה יותר, בכיכר טרפאלגר בלב הבירה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מפגינים בלונדון, השבוע
צילום: רויטרס
צילום: אלי אלגרט
פרושאור. אין אהבה
צילום: אלי אלגרט
מומלצים