שתף קטע נבחר

צילום: רויטרס

צה"ל: חוסל מפקד מערך הרקטות בעיר עזה

אמיר מנסי הוגדר בצה"ל כ"מפקד מערך ירי הרקטות במרחב העיר עזה". הוא נהרג בתקיפה אווירית, בעת שניסה לירות פצצות מרגמה על כוחות צה"ל. קצין בכיר: חיזבאללה העביר ידע למנסי

צה"ל הרג בצהריים (שבת) את אמיר מנסי, מי שמוגדר כמפקד מערך ירי הרקטות במרחב העיר עזה, ומהדמויות המרכזיות בחמאס בכל הקשור לירי רקטות גראד. על פי צה"ל, הכווין מנסי וביצע באופן פעיל עשרות שיגורי רקטות לעבר ישראל, שמהם נהרגו ונפצעו אזרחים רבים.

  

לחימה בעזה - כותרות מרכזיות:

 

מנסי נהרג בתקיפה אווירית, בעת שניסה לשגר פצצות מרגמה לעבר כוח גולני שפעל בצפון הרצועה. הוא זוהה וכוון אליו כלי טיס שירה לעברו ולעבר שני פעילים נוספים. השניים נפגעו בתקיפה, ומצבם לא ברור.

 

קצין בכיר בצה"ל סיפר כי מנסי הוא מהנדס בהשכלתו, שעסק בתקופה האחרונה בלימוד הנושא, לרבות מעמיתיו מהחיזבאללה.

 

חיסולו של מנסי התרחש זמן לא רב אחרי "התקפת כרוזים" נוספת מצד צה"ל ברצועה. חיל האוויר פיזר כרוזים לאורך הרצועה, בהם הזהיר את התושבים מפני עליית מדרגה של פעילות צה"ל באזור. במקביל נמשך הירי לעבר ישראל. רקטה נפלה ליד אשדוד, אך לא גרמה נפגעים או נזק.

  

"תושבי הרצועה, לפני יומיים הטיל צה"ל כרוזים ברפיח שבהם הזהיר את התושבים והורה להם להתפנות

מבתיהם למען ביטחונם", נכתב בכרוזים שפיזר צה"ל. "בזכות הישמעות תושבי רפיח להנחיות צה"ל, נמנעה פגיעה בתושבים שאינם מעורבים בלחימה.

  

"בתקופה הקרובה ימשיך צה"ל לתקוף מנהרות, מצבורי אמל"ח ופעילי טרור בעוצמה הולכת וגוברת בכל רחבי הרצועה. למען שלומכם ושלום משפחותיכם הנכם נדרשים להמנע מלהימצא בסמיכות לגורמי טרור או למקומות בהם מאוחסנים אמצעי לחימה או מבוצעת פעילות טרור. יש להמשיך ולהישמע להנחיות המופנות אליכם דרך האמצעים השונים", לשון הכרוז.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AP
שיגור רקטה מהרצועה. ארכיון
צילום: AP
מומלצים