שתף קטע נבחר

ברננקי: תוכנית התמריצים של אובמה לא מספיקה

יו"ר הפדרל ריזרב האמריקני התייחס לתוכנית התמריצים של הנשיא הנבחר של ארה"ב, שעלותה הכוללת צפויה להגיע ל-800 מיליארד דולר: "פעולה פיסקאלית לבדה אינה צפויה לקדם התאוששות ארוכת טווח"

יו"ר הפדרל ריזרב, בן ברננקי, אמר אתמול (ג') כי תוכנית התמריצים הפיסקלית למשק האמריקני, שיזם הנשיא הנבחר של ארה"ב, ברק אובמה, אינה מספקת על מנת לאפשר התאוששות ארוכת טווח של הכלכלה האמריקנית. ברננקי הוסיף כי צעדים נוספים נחוצים על מנת לסייע לבנקים להחלץ מהמשבר.

 

התוכנית אותה הציע אובמה כוללת קיצוץ במסים, ויצירת יותר מ-4 מיליון מקומות עבודה בשנים הקרובות. עלותה צפויה להגיע ל-800 מיליארד דולר.

 

"פעולה פיסקאלית לבדה אינה צפויה לקדם התאוששות ארוכת טווח, אלא אם היא מלווה בצעדים משמעותיים להגברת היציבות וחיזוק המערכת הפיננסית", כך לפי יו"ר ה"פד", שנשא דברים בלונדון.

 

"בעוד התחזיות לצמיחה הכלכלית מחריפות, הפסדי אשראי והוזלה של נכסים עשויים להמשיך ליצור לחץ על ההון ועל מאזני המוסדות הפיננסיים", אמר ברננקי.

 

בנאום המדיניות הראשון שלו מאז ראשית דצמבר, אמר ברננקי כי בעוד תוכנית תמריצים פיסקאלית עשוייה לספק "דחיפה משמעותית" לכלכלה, יתכן שהממשל יאלץ להזרים הון נוסף לבנקים. ברננקי הוסיף כי יתכן שהממשל ישקול רכישה של נכסים בעייתיים, יספק ערבויות לנכסים, או אף יקים בנק מיוחד על מנת שירכוש את הנכסים מהבנקים, בתמורה למזומן והון.


פורסם לראשונה 13/01/2009 20:12

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"לא מספיק" ברננקי
צילום: רויטרס
מומלצים