שתף קטע נבחר

צילום: AFP

עזה: 6 חיילים נפצעו קל-בינוני, בהם מג"ד בצנחנים

5 מהפצועים בתקרית אחת, בהם סא"ל אבי בלוט - מפקד הגדוד השני שנפצע בלחימה. הכוחות פגעו הלילה בכעשרה מחבלים. חיל האוויר תקף 60 יעדים, בהם כ-35 מנהרות להברחת אמצעי לחימה ומחסנים ששימשו לייצור ואיחסון נשק

מבצע "עופרת יצוקה" ברצועת עזה נכנסו ליומו ה-19: כוחות צה"ל ערכו הלילה (יום ד') פשיטות בעומק השטח הפלסטיני בצפון הרצועה, ובתקרית אחת נפצעו חמישה חיילי צנחנים - שניים באורח בינוני ושלושה באורח קל, בהם מפקד גדוד. חייל נוסף נפצע קל בתקרית אחרת. חיל האוויר תקף הלילה 60 יעדים ברצועה, בהם כ-35 מנהרות הברחה. במהלך הפעילות, כוח מיחידת הצנחנים ירה והרג מחבל, שנשא על גופו חגורת נפץ ונשק, בצפון רצועת עזה.

 

התקרית המרכזית התרחשה במהלך סריקות שביצע כוח צנחנים בצפון הרצועה. הכוח הגיע למבנה, ונפתחה לעברו אש מנשק קל. כן הושלכו לעברו כמה רימונים. הכוח השיב באש ובמהלך הירי ספג מפקד גדוד 101, סגן אלוף אבי בלוט, רסיסים שחדרו לגופו. מצבו הוגדר קל. בתקרית נפצעו עוד שני קצינים באורח בינוני, קצין וחייל נוסף נפצעו באורח קל. לפחות שני מחבלים שירו נהרגו במהלך חילופי האש, ובמהלך הפעילות כולה בכלל הגזרה, פגעו כוחות הצנחנים בעשרה מחבלים. הפצועים פונו לקבלת טיפול בבתי חולים בישראל.

 

היום ה-19 במלחמת עזה - עדכונים אחרונים:

 

הפעילות של גדוד 101 היתה במסגרת הפשיטות שמבצעים הכוחות הסדירים בעומק השטח, מאז הצטרפות כוחות המילואים ללחימה. מאז החלה שיטת הפעולה הזו, הצליחו כוחות צה"ל לפגוע בכמה עשרות מחבלים ולהגביר את החיכוך עם חוליות החמאס. בין הקצינים שנפצעו היה גם מפקד פלוגת החוד של הגדוד ומפקד מחלקה בפלוגה, שהובילו את הכוח יחד עם המג"ד.

 

סא"ל בלוט, בן 35, בעבר היה רל"ש של מפקד זרוע היבשה, אלוף בני גנץ, ומשמש כמג"ד מהקיץ האחרון. הוא המג"ד השני בצה"ל שנפצע במהלך מבצע עופרת יצוקה, זאת לאחר שמפקד גדוד 13 בחטיבת גולני, סא"ל אורן כהן, נפצע באירוע בשבוע שעבר שבו נורה בשוגג פגז טנק לעבר מבנה בו שהה יחד עם מפקד החטיבה, אל"מ אבי פלד ועוד עשרות חיילים.

 

עוד הלילה, דיווח צה"ל על פגיעה בחוליית חמושים שזוהתה סמוך לאחד הכוחות, ובמקרה אחר תקפו הכוחות חוליית משגרי פצצות מרגמה באזור סג'עיה. חייל נוסף נפצע באורח קל מרסיסים.

 

הותקף בניין העירייה הישן בעזה

לגבי התקיפות מהאוויר, נמסר מדובר צה"ל, כי הותקפו תשעה מחסנים שבהם אוחסנו ויוצרו אמצעי לחימה, בין היתר בבתיהם של פעילי חמאס. כמו כן, הותקפו 35 מנהרות ששימשו לטענת צה"ל להברחת אמצעי לחימה.

 

מקורות פלסטיניים ברצועה דיווחו הלילה כי חיל האוויר תקף את בניין העירייה הישן בעיר עזה, ששימש בשנים האחרונות כבית משפט. עדי ראייה דיווחו כי הבניין נהרס ונזק נגרם לחנויות רבות בסביבה. משרד הבריאות ברצועת עזה מסר כי מניין ההרוגים הפלסטינים במבצע "עופרת יצוקה" עלה ל-971.

 

גורמים רשמיים בכירים בירושלים אמרו אמש כי למרות הדיווחים על מגעים מתקדמים במצרים על הפסקת אש, אין לחץ להפסיק את המבצע. "ראש הממשלה הבהיר שהוא איננו מגדיר חלון זמן עד להגעה להפסקת האש. שאף אחד לא יעמוד לנו עם סטופר, ולא ינסה להצמיד לנו אקדח לרקה", אמר גורם מדיני בכיר.

 

"איננו רוצים לקבל עוד החלטה 1701 של לבנון", אמר הגורם בתום יום דיונים אצל ראש הממשלה. "איננו רוצים למצוא את עצמנו מחר, מחרתיים, בעוד חמש או עשר שנים מול ארגון טרור החמוש בטילים המכסים את כל ישראל. נסיגה חד-צדדית שלנו עתה לא תבטיח את זה. אנחנו מבקשים ביטחונות, ערבויות, שהדברים יהיו ברורים. ראש הממשלה הגדיר שתי מטרות - הפסקת הירי והטרור החמאסי, והפסקת ההתעצמות של ארגון זה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
כוחות שריון ברצועה
צילום: רויטרס
דגל ישראל בעזה
צילום: רויטרס
מומלצים