שתף קטע נבחר

מצע מפלגת החינוך: חיזוק המשמעת ושיעור תזונה

מפלגת החינוך החדשה מפרסמת את המצע שלה וקוראת להקטנת מספר הילדים בכיתות ולסבסד את שכר הלימוד לסטודנטים. כמו כן הם מבקשים לשקם את המשמעת בבתי הספר ולהסדיר את היחסים בין מורים לתלמידים בחוק

המצע הוא בשבילי לא בשבילכם! מפלגת המורים והמנהלים הראשונה בישראל "מהפך בחינוך" מציגה הבוקר (יום ה') את מצע הבחירות שלה. אנשי החינוך קוראים לרפורמה מוסכמת בבתי הספר, אבל גם ממליצים לשלב בחומר הלימוד שיעורים בתזונה, אקוגלוגיה ואיכות חיים.

 

"שיקומה של מערכת החינוך ייעשה על ידי הנהגת רפורמה מקיפה ומוסכמות במערכת החינוך", נכתב במצע. "בתכנון הרפורמה יהיו שותפים משרד החינוך, ארגוני המורים, ארגוני ההורים והתלמידים וארגוני המרצים במכללות ובאוניברסיטאות".

 

המורים והמנהלים מציעים ליישם את חוק חינוך חובה כבר מגילאים 3-4. בנוסף, הם קוראים לעידות התמקצעות הגננות ופיקוח ממלכתי על מסגרות הלימוד.

 

בחינוך היסודי והעל-יסודי מציעה המפלגה החדשה להחזיר את שעות הלימוד שקוצצו בשנים האחרונות. כמו כן, מצע המפלגה קובע כי מספר התלמידים בכיתות לא יעמוד על יותר מ-30. בתוך הכיתות ממליצים במפלגה לשקם את המשמעת והסמכות של המורה והמנהל. במסגרת היוזמה הזו ייבנה תקנון משמעת בכל בית ספר.

 

על פי חזון המפלגה, חובות המורה והתלמיד יעוגנו בחוק. בנוסף, קוראים תומכי המפלגה לחזק את החינוך המקצועי והטכנולוגי ולהעניק דגש לתחומים כמו לימודי הסביבה, אקולוגיה, מחזור, בטיחות וזהירות בדרכים, תזונה נכונה, איכות חיים וכישורי חיים.

 

בהשכלה הגבוהה מציעה המפלגה החדשה תוכנית ממשלתית למניעת בריחת מוחות לחו"ל, שיפור השכר למרצים וסבסוד שכר לימוד לסטודנטים. במפלגה אומרים שהציבו לעצמם למטרה להעלות את נושא החינוך לראש סדר העדיפויות הלאומי.

 

בין החתומים על מצע המפלגה נמצאים ד"ר ישראל גלבוע, מנהל בתי ספר במשך 30 שנה, ד"ר אריה לוקר, יו"ר התאגדות המנהלים הארצית ומנור בוריס, המשמש כמורה למתמטיקה. שר החינוך לשעבר יוסי שריד, מי שבעבר הוצג כמועמד אפשרי להנהגת המפלגה אינו מופיע ברשימתה בסופו של דבר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לפתוח מחברות ולרשום את המצע. אילוסטרציה
צילום: ablestock
מומלצים