שתף קטע נבחר

צילום: AFP

סגר ימי: נמנעה כניסה לעזה של עוד ספינת סיוע

פעילי שלום מקפריסין ניסו שוב להיכנס לפנות בוקר לרצועת עזה. ספינות חיל הים הזהירו את הקברניט והנוסעים, שחזרו על עקבותיהם. "הקיפו אותנו בערך ארבע ספינות והפכו את הניווט קשה מאוד. הם אמרו שישתמשו בכל האמצעים כדי למנוע מאתנו להגיע לעזה", סיפרה אחת מפעילות השמאל

צה"ל ממשיך למנוע מספינות פעילי השמאל להיכנס לרצועה. התנועה לשחרור עזה דיווחה הבוקר (יום ה') כי ספינות חיל הים לא אפשרו כניסת ספינה ובה ציוד הומניטארי. הספינה עם 21 הנוסעים שעל סיפונה נאלצה לשוב על עקבותיה לקפריסין.

 

"סמוך לשעה 04:00 לפנות בוקר התקשרו אלי אנשינו בקפריסין וסיפרו שחיל הים עצר אותם לפני שהספיקו להגיע לרצועה", סיפרה ל-ynet אנג'לה גודפריד, פעילה בתנועה לשחרור עזה.

 

זו ההפלגה השביעית שערכה התנועה לכיוון הרצועה והשנייה מאז תחילת מבצע "עופרת יצוקה". על ההחלטה לצאת להפלגה, למרות הלחימה המתנהלת באזור אמרה גודפריד: "זו הפלגה הומניטארית ויש לישראל לתת לצוותים רפואיים להיכנס וכך גם לעיתונאים. מכניסים דרך רפיח רופאים אז מדוע מונעים מן הים?"

 

הווידה ערף, פעילה נוספת בתנועה לשחרור עזה, סיפרה כי כאשר התקרבה האונייה לחופי עזה, הזהירו ספינות חיל הים את נוסעיה. "הם התקרבו מאוד ואיימו כי אם נמשיך יפתחו באש נגדנו. הם הקיפו אותנו, בערך ארבע ספינות והפכו את הניווט קשה מאוד. הם אמרו שישתמשו בכל האמצעים כדי למנוע מאתנו להגיע לעזה", אמרה.

 

קרין פאלי, דוברת התנועה, מסרה כי זה היה השלב בו החליטו נוסעי הספינה לשוב על עקבותיהם לקפריסין.

 

בצה"ל הכחישו כי איימו בפתיחת אש לעבר הספינה. עוד נמסר כי הספינה התקרבה בשעות הלילה לעבר האזור עליו הוכרז סגר ימי מול חופי רצועת עזה. ספינת טילים של חיל הים שנמצאת באזור יצרה עם הקברינט קשר והבהירה לו כי הוא ונוסעיו לא יוכלו להיכנס. כמו כן ציינו בצה"ל כי על הספינה היו עיתונאים.

 

בסוף החודש שעבר אירעה תקרית נוספת בין ספינות חיל הים לאוניה שיצאה מקפריסין, ועליה סיוע לרצועת עזה. לספינה הזרה הובהר כי מדובר בשטח צבאי סגור ולכן עליה לחזור לאחור - אך הקברניט המשיך בדרכו והתנגש בסטי"ל. איש לא נפגע בתקרית, שהובלטה במיוחד בתקשורת הזרה.

 

אתמול מנע צה"ל מספינת סיוע איראנית להגיע אל חופי הרצועה. זאת לאחר שניסתה לעקוף את הסגר הימי על רצועת עזה בפעם השנייה. כלי התקשורת באיראן דיווחו כי ספינות של חיל הים הזהירו את הספינה האיראנית כ-30 קילומטר מחופי הרצועה. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הספינה האיראני שניסתה להיכנס לעזה. ארכיון
צילום: AFP
מומלצים