שתף קטע נבחר

צילום: AFP

ברק: העין פקוחה לאפשרות לסיום המהלך

בעוד האש בעזה נמשכת, מצביע שר הביטחון, אהוד ברק, על אופק מדיני לסיום המבצע. "העין שלנו פקוחה גם לאפשרות להגיע לסיום המהלך הזה", אמר בפגישה עם לוחמי חיל הים

שר הביטחון, אהוד ברק, ממשיך לאותת על תמיכתו בהסדר הפסקת אש. הבוקר (יום ה') אמר בפגישה עם לוחמי חיל הים בבסיס אשדוד: "הלחימה נמשכת כדי להגיע ליעדים, אבל העין שלנו פקוחה גם לאפשרות להגיע לסיום המהלך הזה, ולהשלמת התוצאות וההישגים יוצאי הדופן של צה"ל, באמצעות המערכת המדינית".


 ברק עם חיילים, היום באשדוד (צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון)

 

ברק  שמע סקירות ביטחוניות על פעילות חיל הים במסגרת מבצע "עופרת יצוקה" ושוחח עם לוחמים. לביקור נלוו מפקד חיל הים, האלוף אלי מרום, מפקד בסיס חיל הים אשדוד, אלוף-משנה ירון לוי, ומפקדים נוספים.

 

ברק פתח את דבריו במילות תודה לחיילים: "אני קודם כל רוצה לומר לכולכם תודה, על כל מה שאתם עושים במבצע 'עופרת יצוקה'. יש פה מכל הגופים של חיל הים שמשתתפים במבצע, ואני רוצה להודות לכם על כל מה שאתם עושים בים וגם ביבשה. זה חשוב מאוד. אנחנו יצאנו למבצע בשביל להחזיר שקט לדרום ולהביא למצב שתהיה פעולה אפקטיבית כדי למנוע הברחות מהגבול, ואת שני הדברים האלה אנחנו ממשיכים לעשות". 

 

לדברי שר הביטחון, "מתקיים שיתוף פעולה יוצא דופן, בין כוחות שמתקדמים על הקרקע לבין כוחות שמסייעים באש מהים, ופעולות יבשתיות של אנשים ימיים. על כל הדברים האלה, אני רוצה שוב להודות לכם, תודה רבה".

 

בימים האחרונים הביע שר הביטחון, אהוד ברק, את עמדתו לפיה יש לסיים את המבצע בעזה. בתגובה, הוא זכה היום לביקורת מרומזת וחריגה במיוחד מצד גורמים בכירים ביותר בירושלים. אלו אמרו כי "אנשי חמאס רואים את המראות ושומעים את הקולות, ושואבים עידוד בינם לבין עצמם וטוענים שישראל מחפשת מוצא. צר לנו על חוסר האחריות שבהדלפת יוזמות פרטיות של שרים - יהי מעמדם בכיר ככל שיהיה

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שר הביטחון, אהוד ברק
צילום: אריאל חרמוני משרד הבטחון
מומלצים