שתף קטע נבחר

זירת הקניות

איזו פסולת הכי נפוצה ברחובות בריטניה?

ממצאי סקר של ארגון סביבה בריטי מצאו כי כרבע מהפסולת הנאספת ברחובות היא של מסעדות מזון מהיר, ובמקום הראשון - פסולת של "מקדונלד'ס". הם קוראים לרשתות לעודד אנשים לאכול בתוך המסעדות באמצעות מבצעים והנחות, ולתת קופונים למי שיחזיר את האריזות הריקות למסעדה

מהו סוג הפסולת הנפוץ ביותר על מדרכות הערים בבריטניה? ארגון סביבה בריטי בדק ומצא: הפסולת הנפוצה ביותר היא בדלי סיגריות מכל הסוגים והמינים. במקום השני והלא מכובד: פסולת של מסעדות מזון מהיר.

 

על פי ממצאי הבדיקה של ארגון "Keep Britain Tidy" פסולת המזון המהיר הייתה כרבע מכמות הפסולת הכוללת הנאספת ברחובות בריטניה. רשימת המלכלכים מעידה אולי על הפופולריות של רשתות מסויימות, ואומרת גם משהו על הרגלי הניקיון ושמירת הסביבה של הבריטי הממוצע, אך היא מעידה גם על המדיניות הרופסת של החברות בכל הקשור לפסולת שהן מייצרות, ולמאמצים שלהן להפחית בחומרי האריזה.

 

פסולת המזון המהיר הנפוצה ביותר ברחובות בריטניה הייתה של רשת "מקדונלד'ס" (29 אחוז מהפסולת ברחוב); במקום השני - שאריות של מנות קבאב ועטיפות פיש אנד צ'יפס (21 אחוז מהפסולת); במקום השלישי ברשימה המלוכלכת נמצאת פסולת של רשת המאפיות המקומית "גרג'ס" (18); במקום הרביעי פסולת של רשת "קנטאקי פרייד צ'יקן" (8 אחוזים), ובמקום החמישי פסולת של רשת "סאבוויי" (5 אחוזים) וכוסות קפה מסוגים שונים.

  

על פי הדיווח ב"טלגרף", בעקבות ממצאי הסקר יצא הארגון בקמפיין תחת הכותרת "חזירים מלוכלכים" בו הוא קורא לרשתות המזון המהיר וללקוחותיהן להיות קצת יותר אחראים, ולהקפיד להשליך את הפסולת בפח. "אנו רוצים שרשתות המזון המהיר יהפכו לשחקן מרכזי יותר בהשמעת המסר של הקפדה על הניקיון ברשות הרבים, ויקדמו אותו בנקודות המכירה שלהן", אמרו בארגון.

 

אמצעי לעידוד הפחתת הפסולת היא מבצעים והנחות עבור לקוחות שאוכלים בשטח המסעדה - ולא נוטלים עימם את הארוחות הארוזות ב"טייק אוויי". אמצעי אחר הוא קופונים ללקוחות שיחזירו את האריזות הריקות והפסולת לפחי האשפה של המסעדה (או מסעדה אחרת באותה רשת).

 

עוד קראו בארגון לרשתות לעשות ככל שביכולתם להפחית את כמות הפסולת והאריזות שהם מייצרים, ולפתח מוצרים שנפח הפסולת שלהם קטן, ושיהיו מורכבים מפסולת הניתנת למיחזור.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אוכלים וזורקים. פסולת ברחוב
צילום: איי אף פי
מומלצים