שתף קטע נבחר

צילום: AFP

מודעת אבל על הילדים בעזה: "שלא נהפוך חיות"

האגודה לזכויות האזרח פרסמה בעיתון מודעה יוצאת דופן. "כמו שסולדים מחמאס שפוגע בילדים, צריך להזכיר ש'להכאיב להם' זה היגיון נפשע"

עמוד שלם שכולו מודעות אבל אינו חריג בעיתונים. אבל כשאלו מתייחסות רק ל"ילדה בת 8" או ל"תינוק בן חודשיים" בלי ציון שם, ומעל הכל כתוב "מודעה" - גם קוראי עיתונים ותיקים ירימו גבה.

 

המודעה החריגה פורסמה היום (ו') ב"הארץ", מטעם האגודה לזכויות האזרח בישראל. "המטרה הייתה להעביר את המסר ההומניסטי והאוניברסלי הבסיסי ביותר של פגיעה באוכלוסייה - הילדים הם הבטן הרכה של כולנו ועל כן הם המוקד", הסבירה ל-ynet נירית מוסקוביץ', דוברת האגודה, שהסבירה כי גם החמאס אינו מהסס לפגוע בילדים ובתינוקות.

 

"רצינו שאנשים יגיבו כמו שהם רואים כל מודעת אבל של ילד, עם כל הטרגדיה הכרוכה בדבר", הוסיפה.

"כבר למעלה מ-300 ילדים פלסטינים נהרגו. יש תחושה שצריך להזכיר לחברה הישראלית שיש כאן פגיעה בבני אדם בשר ודם, בילדים שאותם אי אפשר להאשים בכלום".

 

לדברי מוסקוביץ', הציבור והתקשורת מגלים אדישות  לגורלם של חפים מפשע בעזה: "התחושה היא שיש נכונות מועטה ביותר לעסוק בפגיעה, במחיר שמשלמת האוכלוסייה הפלסטינית. מדברים על המצוקה של תושבי הדרום שהיא אכן איומה, אבל התחושה שבנוגע לציבור הפלסטיני הטון הוא רציונלי – אמירות כמו 'זו מכה ראויה'".

 

מוסקוביץ' מסבירה כי האגודה אינה מתערבת בהחלטות המדיניות, אלא מוחה על הדרך: "כרגע מדברים על כ-1,000 קורבנות בנפש, 5,000 פצועים, שמתוכם רק עד 50 אחוזים אנשי חמאס.

אנחנו חייבים להתריע כשיש הפרה כל כך נרחבת של זכויות חיי אדם ופגיעה בחפים מפשע. ישראל לא אמורה להילחם כיצד שהיא נלחמת כרגע.

 

"החברה הישראלית סולדת ומתעבת את פעולות הטרור של חמאס באופן כה עמוק - בדיוק כי החמאס אינו מפריד בין אוכלוסיה אזרחית לצבא לוחם, והם אינם מהססים לפגוע בילדים ובתינוקות. לכן כשאנו שומעים דוברים שאומרים שצריך להכאיב להם על כך שהצביעו חמאס, זה היגיון עצוב של גופי הטרור הנפשעים ביותר. היכן כאן אשמת הילדים? אנו נאלצים להזכיר לציבור הישראלי כולו כי חוקי המלחמה קיימים כדי שגם במלחמה לא נהפוך לחיות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים