שתף קטע נבחר

צילום: AFP

היום: אין לימודים בערים בטווח ירי הרקטות

בהתאם להנחיות פיקוד העורף, החליטו ראשי הערים בשדרות, קריית גת, באר-שבע, אשדוד ואשקלון, לא לקיים את הלימודים, מחשש להגברת הירי לקראת הפסקת אש בעזה

לראשונה מאז תחילת מבצע "עופרת יצוקה", החליטו שלוש הרשויות הגדולות: באר-שבע, אשקלון ואשדוד, על תיאום ביניהן. השלוש החליטו כי היום (א') לא יתקיימו כלל הלימודים במוסדות החינוך בתחומן. זאת, דווקא לאור הפסקת האש. לימודים לא יתקיימו גם באוניברסיטת בן-גוריון בבאר-שבע.

 

ראש עיריית אשדוד, יחיאל לסרי, אמר כי לאחר הערכת מצב שקיימו החליטו שלא לקיים את הלימודים. לדבריו, "הערכות המצב הן שדווקא ביום הזה צפוי ירי של רקטות. אנחנו איננו ולא היינו רוצים לסיים את המבצע המוצלח הזה בפגיעות של תלמידים במוסדות החינוך. לכן החלטנו שלא לקיים את הלימודים, למעט בחינת הבגרות בחיבור שתתקיים בצהריים. אנו כמובן נקיים הערכת מצב שתהיה תלויה בהערכות המצב המדיניות שיתקבלו".

 

ראש עיריית אשקלון, בני וקנין, אמר כי כבר עם תחילת הדיונים על הפסקת האש היה לו ברור כי הלימודים לא יתקיימו. "הערכות המצב שקיימנו בימים האחרונים וגם ביום חמישי עם האלוף יואב גלנט, דיברו על כך שהימים הללו הם המסוכנים ביותר, ושהחמאס ירצה לנצל את היממה האחרונה לירי רקטות לעבר האזור", הסביר.

 

גורמים בעיריית אשקלון אמרו כי גם לגבי בחינת הבגרות יש סימן שאלה והדבר תלוי אם יהיה ירי של רקטות לעבר האזור. גם בשדרות לא יתקיימו לימודים כלל בכל מוסדות החינוך. שדרות הייתה העיר היחידה שבה התקיימו לימודים בכל מוסדות החינוך בשבוע האחרון וראש העיר, דוד בוסקילה, אשר אף הוא חושש מירי רקטות, אמר כי אינו מוכן לקיים את הלימודים.

 

בשער הנגב יתקיימו לימודים לכיתות יא' ו-יב' רק לאלה הלומדים לבחינות הבגרות. חינוך הגיל הרך וגני הילדים יתקיים כרגיל. תלמידי בתי הספר היסודיים יקיימו פעילויות הפוגתיות מחוץ לאזור.

 

גם בקריית-גת לא יתקיימו הלימודים, למעט אלה של תלמידי כיתות י"ב המתכוננים לבחינות הבגרות. בשבוע שעבר הוחזרו ללימודים כל גני הילדים ותלמידי חטיבת הביניים בחלק מבתי הספר בקריית-גת.

 

בהתאם להנחיות פיקוד העורף, גם בבאר-שבע לא יתקיימו לימודים. עם זאת, בחינת הבגרות בחיבור שנועדה להיום, תתקיים כמתוכנן. הבחינה תיערך בחדרים ממוגנים ובמקלטים בלבד.

 

בשער הנגב ייפתחו גני הילדים והכיתות המתכוננות למבחני הבגרות. במועצות האזוריות אשכול ושדות נגב, ייפתחו רק כיתות הבגרות. בבני שמעון יואב, חוף אשקלון ועומר יתקיימו לימודים חלקיים. הלימודים במיתר יתקיימו כרגיל.

 

באופקים לא יתקיימו לימודים, מלבד בכיתות הלומדות למבחני הבגרות. גם בגן יבנה לא יהיו לימודים, למעט בחינת הבגרות בחיבור.

 

יש לציין כי ההחלטה האם לקיים לימודים או לא נתונה בידי הרשויות המקומיות. משרד החינוך הנחה כי יש לקיים את הלימודים במקומות המרוחקים מעל לשבעה קילומטרים מגבול עזה.

 

בהכנת הידיעה השתתפו שמוליק חדד, יעל ברנובסקי ויהלי מורן זליקוביץ'
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בית ספר שנפגע בבאר שבע
צילום: הרצל יוסף
מומלצים