שתף קטע נבחר

חמאס: אולמרט מנסה לחמוק מוועדת חקירה

בחמאס מיהרו להגיב להכרזה הישראלית על הפסקת אש חד-צדדית וקבעו כי "ההתנגדות לא הסתיימה". נציג התנועה בלבנון, אוסאמה חמדן, הזהיר: החיילים יהיו יעד

בעוד ישראל מכריזה על הפסקת אש חד-צדדית , אנשי חמאס קובעים: ההתנגדות לא הסתיימה. דובר חמאס, פאוזי ברהום, אמר הערב (שבת) כי "הפסקת אש חד-צדדית אין פירושה סיום התוקפנות והמצור, שאף הם מהווים מרכיבים של מלחמה. לפיכך, פירוש הדבר שגם ההתנגדות לא הסתיימה".

 

לדבריו, "זהו ניסיון לחבל במאמצים המצריים וכל יתר המאמצים להשיג נסיגה של הכוח הכובש, קץ למצור והפסקת אש".

נציג חמאס בלבנון, אוסאמה חמדן, אמר כי נאומו של אולמרט הוא "נאום הכישלון מספר 2", אחרי מלחמת לבנון השנייה. לדברי חמדן, "אולמרט ניסה באמצעות הצהרותיו לחמוק מוועדת חקירה שתחקור את כשלון המלחמה".

 

הוא התייחס לפגיעות ברצועה, ואמר: "חמאס לא נפגעה ואם תימשך הנוכחות הצבאית הישראלית, הדבר יהיה יעד לארגוני ההתנגדות. חמאס והארגונים הפלסטינים ממשיכים לשלוט בעזה. קורבנות המלחמה הזו יהיו הבסיס להמשך הלחימה והעוינות עם הצד הישראלי".

 

חמדן הביע זלזול בכוחו של צה"ל. "אם זהו כל כוחו, הם נכשלו להכניע את העם הפלסטיני. תארו לכם מה יהיה כשישתנו הנסיבות - והנסיבות ישתנו. אין ספק כי ניתן היה לחוש שאולמרט אינו בטוח בדברים שאמר.

 הנאום שלו יהיה מנוף להמשך ההתנגדות".

 

גם דובר ועדות ההתנגדות העממית, אבו יוסף, הדגיש ש"הפסקת אש חד-צדדית לא נוגעת לנו, ונמשיך בפעילות החמושה".

 

בנאום לאחר ההכרעה בקבינט אמר אולמרט כי "החמאס הוכה קשות, הן במערכיו הצבאיים והן בתשתיות שלטונו. אם יחזור על התקפותיו הפרועות הוא יופתע שוב מנחת ידה של ישראל - אני לא מציע לו לנסות זאת. החמאס אינו חלק מההסדרה אליה הגענו. לארגוני טרור אין ולא יהיה חלק בהסכמים". אחריו נאם שר הביטחון, אהוד ברק, שהבהיר: "כוחות צה"ל נמצאים ברצועת עזה בהיערכות שמטרתה להבטיח שהפסקת האש לא תופר ושנפעל נכון אם תופר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הלוויית בכיר חמאס סיאם, ביום שישי
צילום: AFP
מומלצים