שתף קטע נבחר

המטה למען גלעד שליט: הכרזת רה"מ מדאיגה

המשפחה כינסה מסיבת עיתונאים, החברים הפגינו מול ישיבת הקבינט, אבל ראש הממשלה הכריז על הפסקת אש כשגלעד שליט עודנו בשבי. חבריו: זה גזר דין מוות

גלעד שליט בשבי כבר 938 ימים. הפסקת האש הוכרזה מבלי שחלה התקדמות ממשית בשחרור גלעד שליט ומהמטה  המייצג את משפחתו של החייל החטוף, נמסר אמש (שבת) כי "יש דאגה רבה לנוכח הודעת ראש הממשלה על המשך ההתחייבות לעשות הכל להביא את גלעד הביתה".

 

מהמטה נמסר כי "לא די באמירה ש'אין מה לדרבן את הממשלה, כי גלעד בראש מעייניה'. הדברים שנאמרו אינם עונים על ציפיות המקורבים למשפחה ושל הורים וחיילים, שציפו לאמירה ברורה, הקושרת את תוצאות המלחמה עם המחוייבות שלנו לגלעד".

 

חברי מטה "החברים של גלעד", היו בוטים עוד יותר וטענו, כי הפסקת אש חד-צדדית היא "גזר דין מוות לגלעד". לדבריהם, ימשיכו להזכיר לראש הממשלה כי "יש חייל ישראלי מופקר בעזה".

 

חבריו של שליט לא נחים לרגע. אמש הם ארגנו הפגנה מול הקריה, בעת ישיבת שרי הקבניט על הפסקת אש חד-צדדית ברצועת עזה, בניסיון להכות בברזל בעודו חם. "הגעתי למחות בקולי הקטן", אמר המלחין והזמר יוני רכטר, אחד מבין מאות המפגינים. בשלטים שהחזיקו המפגינים נכתב בין היתר: "ציפי לבני - האם גם את הבן שלך היית מפקירה?"; "אין הסכם בלי גלעד"; ו-"אני חייל בצו-8, אל תמכרו אותנו לחמאס".

 

מוקדם יותר יצאה לראשונה במהלך המלחמה משפחת שליט בקריאה לממשלה, שלא לשכוח את בנם. "אנחנו לא מעלים על דעתנו שנושא שחרורו של גלעד לא ייכלל בכל הסדר שיושג בסופו של דבר, וישראל תצא מהמערכה הזו למצב חדש מבלי שגלעד ישוב הביתה אחרי כל-כך הרבה זמן", אמר האב נועם, כלצדו אשתו אביבה, במסיבת עיתונאים שכינס במצפה הילה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: נועם רותם
גזר דין מוות? גלעד שליט
צילום: נועם רותם
חברי מטה "החברים של גלעד" בעת ישיבת הקבינט
צילום: ירון ברנר
לא די באמירה. מפגינים מול הקריה
צילום: ירון ברנר
מומלצים