שתף קטע נבחר

תקרית אש ראשונה מאז הפסקת האש

כחמש שעות וחצי לאחר שהפסקת האש נכנסה לתוקף, ירו חמושים פלסטינים אל כוחות צה"ל, שהשיבו באש אל מקורות הירי. בנוסף, דיווחו הפלסטינים על מסוק קרב שירה באזור ג'בליה. בעזה ממשיכים לספור את המתים. הבוקר נמצאו עוד ארבע גופות

תקרית ראשונה מאז הפסקת האש: סמוך לשעה 7:30 בבוקר (יום א'), כחמש שעות וחצי לאחר שהפסקת האש בעזה נכנסה לתוקף, פתחו חמושים פלסטינים באש לעבר חיילי צה"ל בצפון הרצועה. החיילים השיבו באש.

 

מבצע "עופרת יצוקה" - ההכרזה על הפסקת אש:

 

במהלך הארוע שהתרחש סמוך לשכונת סג'עייה בעזה, ירו שני מחבלים פצצת מרגמה ואש מנשק קל לעבר כוח משוריין. שני המחבלים זוהו על-ידי מסוק קרב של חיל האוויר שתקף אותם וכיוון לעברם טנק שירה פגזים. אחד המחבלים נהרג והשני נפצע. אין נפגעים לכוחות צה"ל. בצה"ל מדגישים כי מדובר בירי תגובה לאחר שהחמושים פתחו באש, ולא בצעד התקפי.

 

במקביל, ממשיכה ישראל בהעברת סחורות לרצועה. 170 משאיות ועליהן דלק, מוצרי מזון ותרופות יוכנסו היום לרצועת עזה דרך מסופי הגבול.


חיילי צה"ל ברצועת עזה (צילום: רויטרס)

 

הלילה ב-2:00 נכנסה לתוקף הפסקת האש החד-צדדית עליה הכריז ראש הממשלה, אהוד אולמרט. הכלל המרכזי שקיבלו החיילים: הם יוכלו להשיב באש לעבר כל מקור ירי, בין אם כוון לעבר הכוחות בשטח ובין אם לעבר שטח מדינת ישראל. "המבצע לא הסתיים, אלא נכנס לתקופת ביניים עם מאפייני פעילות אחרים, ובסיומה נדע לאן מועדות פנינו", הסבירו גורמים צבאיים.

  

בימים הקרובים יישארו כל הכוחות ברצועה ומחוצה לה בכוננות גבוהה, למקרה של הסלמה במצב. עם זאת, במקרה שבו יתייצב המצב, עשויים חלק מן הכוחות לצאת משטח הרצועה. לפי שעה, אין כוונה לשחרר את כוחות המילואים. בצה"ל העריכו שחמאס יפר את הרגיעה, באופן זהיר, על מנת לבחון את מידת הרצינות של ישראל.

 

ראש הממשלה, אהוד אולמרט, אמר אמש כי "חמאס הוכה קשות, הן במערכיו הצבאיים והן בתשתיות שלטונו. אם יחזור על התקפותיו הפרועות הוא יופתע שוב מנחת ידה של ישראל - אני לא מציע לו לנסות זאת. החמאס אינו חלק מההסדרה אליה הגענו. לארגוני טרור אין ולא יהיה חלק בהסכמים".

 

בתוך כך, הודיעו הפלסטינים כי הבוקר נמצאו ארבע גופות - שלוש באזור אל עטטרה ואחת סמוך לבית להיא. מדובר בפלסטינים שנהרגו בימים האחרונים במסגרת מבצע "עופרת יצוקה". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חיילים בעזה
צילום: AP
מסוק קרב בשמי הרצועה
צילום: AFP
מומלצים