שתף קטע נבחר

"השירותרום" למען עזה אסף כחצי מיליארד דולר

כ-50 ערוצי טלוויזיה בעולם הערבי התאחדו לטובת משדר מיוחד בו גוייסו הכספים. כמו כן נתרמו 50 אמבולנסים לטובת שירותי הבריאות ברצועה

בסוף השבוע התאחדו כ-50 ערוצי טלוויזיה בעולם הערבי למבצע שידור מיוחד עבור רצועת עזה. מטרת האיחוד הבלתי שגרתי הזה הייתה איסוף תרומות למען תושבי רצועת עזה והתוצאות עלו על הציפיות של המארגנים.

 

 

ביום שישי, היום הראשון למבצע ההתרמה המיוחד נתרמו כחצי מיליארד דולר מתושבים בעולם הערבי וכן ממוסלמים וערבים המתגוררים בחו"ל. הכספים הופקדו בחשבונות בנק מיוחדים שנפתחו במיוחד לטובת העניין. כמו כן, נתרמו ביום הראשון כ-50 אמבולנסים לטובת שירותי הבריאות ברצועת עזה, אולם ההערכה היא כי מספרם יעלה במהלך הימים הקרובים בו יימשך מבצע ההתרמה.

 

מאחורי היוזמה עמד "ארגון המפיקים הערביים" שהיקצה לעניין לא פחות מ-12 אולפני שידור, בהם התארחו במהלך היום מיטב הידוענים בעולם הערבי כדי לעודד את מסע התרומות.

 

יצוין כי הערכות ראשוניות שבוצעו על ידי הרשות הפלשתינית וארגונים בין לאומיים ברצועת עזה מדברים על נזק כלכלי של כ-2 מיליארד דולר לרצועת עזה.

 

נושא הסיוע לרצועה ושיקומה הכלכלי צפוי לתפוס מקום נכבד בסדר הדיונים של הפסגה הכלכלית הערבית המתכנסת בכווית השבוע. לכנס צפויים להגיע מנהיגי מדינות ערב וכבר נשמעו קולות הקוראים להקים קרן השקעות ערבית מיוחדת למען שיקומה של הרצועה.

 

דורון פסקין הוא מנהל אגף המחקר בחברת אינפו פרוד מחקרים (המזה"ת)

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שירותרום למען עזה
צילום: AP
מומלצים