שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  אובמה למרגלות אנדרטת לינקולן: "הכל אפשרי"
  48 שעות לפני ההשבעה ההיסטורית של הנשיא האמריקני ה-44 נערך לכבודו קונצרט למרגלות אנדרטת לינקולן בוושינגטון. מאות אלפים הגיעו לאירוע. לפני כן שמע הנשיא הנבחר ילדים מדקלמים בכנסיה: "אובמה רץ כדי שכל הילדים יוכלו לעוף"

  "הכל אפשרי באמריקה" - הכריז אמש (יום א') האיש שבעוד יומיים יושבע לנשיא ה-44 של ארצות-הברית וייכנס לבית הלבן. את דבריו אמר בפני תומכים שבאו לצפות ביחד עמו, ממרגלות אנדרטת אברהם לינקולן בוושינגטון, בהופעותיהם של ברוס ספרינגסטין, להקת U2, ביונסה ואחרים.

   

  "למרות המשימה הגדולה שמצפה בהמשך - אני ניצב כאן היום מלא תקווה כתמיד שארצות-הברית של אמריקה תחזיק מעמד - שהחלום של האבות המייסדים יוסיף לחיות בזמננו", אמר אובמה בתום ההופעות.

   

  עוזריו של אובמה אמרו כי הוא שוקד בימים אלה על נאום השבעה שידגיש את נושאי האחריות, וצפו כי את השבוע הראשון של כהונתו יקדיש לשיקום הכלכלי, להנעת הנסיגה מעיראק ולהכנת קוד אתי חדש שעל-פי יפעל ממשלו. היום החל בבוקר קר ואפור שבו הגיעו אובמה וסגן הנשיא הנבחר, ג'ו ביידן, לבית העלמין הצבאי ארלינגטון, כדי להניח זר פרחים על קברו של החייל האלמוני.


  משפחת אובמה על רקע מאות אלפי הצופים (צילום: AP)

   

  האווירה הקודרת השתנתה עם הגעת אובמה ובני משפחתו בהרכב מלא - כולל רעייתו מישל, הבנות סשה ומליה, וסבתן - לכנסיה בפטיסטית בבירה. שם פרצו חברי הקהילה בתשואות כאשר המשפחה הנשיאותית החדשה נכנסה. ילדים שרו שירים ודיקלמו קטעים שהעלו על נס את זכרו של הכומר מרטין לותר קינג.


  בני הזוג אובמה ובני הזוג ביידן על רקע האנדרטה (צילום: רויטרס)

   

  "מרטין לותר קינג צעד כדי שברק אובמה יוכל לרוץ", אמר ילד אחד. "ברק אובמה רץ כדי שכל הילדים יוכלו לעוף", אמר אחר, בעת שעמד במרחק של מטרים ספורים מהאפרו-אמריקני הראשון שנבחר

   לנשיא ארה"ב. הקשר למרטין לותר קינג היה כמעט בלתי נמנע, במיוחד בהתחשב בעובדה שמחר יחול היום לזכרו.

   

  האירוע העיקרי של היום היה ללא ספק הקונצרט למרגלות האנדרטה המוקדשת לנשיא לינקולן, ששיחרר את העבדים השחורים. מדובר באותו אתר שבו נשא קינג את נאום "יש לי חלום" המפורסם שלו. המשטרה העריכה כי כ-400 אלף איש באו לצפות בקונצרט ההשבעה היום. כמות גדולה הרבה יותר צפויה להגיע ל"רחבת המוֹל" שמול גבעת הקפיטול מחרתיים כדי לחזות באירוע ההשבעה.

   


  פרסום ראשון: 18.01.09, 22:53
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "אובמה למרגלות אנדרטת לינקולן: "הכל אפשרי""
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ברק ומישל אובמה. באו לחגוג
  צילום: AP
  הבנות מליה וסשה אובמה, היום
  צילום: AP
  ברוס ספרינגסטין למרגלות הלינקולן
  צילום: רויטרס
  מוצר השנה
  מומלצים