שתף קטע נבחר

ממחר: הלימודים בדרום כרגיל - פרט לאשקלון

משרד החינוך הודיע שהחל ממחר יתקיימו הלימודים כסדרם ביישובים בהם הושבתה מערכת החינוך בשל ירי הרקטות. עם זאת, באשקלון רק תלמידי י"א וי"ב ילמדו ובאשדוד כיתות ד' עד י"ב. השעות הראשונות יוקדשו לשיחות על תחושות התלמידים. גם במוסדות להשכלה גבוהה חוזרים ללמוד

פרח אדום במקום צבע אדום: השקט בדרום נשמר ביממה לאחר ההכרזה על הפסקת האש - וביישובים שסבלו בשלושת השבועות האחרונים מירי הרקטות, יתקיימו ממחר (יום ג') הלימודים כרגיל פרט לאשקלון - שם הוחלט כי רק תלמידי כיתות י"א וי"ב ילמדו. באשדוד הוחלט כי רק תלמידי כיתות ד' עד י"ב ילמדו. גם במוסדות להשכלה גבוהה יתקיימו מחר הלימודים כסדרם.

 

מנכ"לית משרד החינוך, שלומית עמיחי, הנחתה את מנהלי בתי הספר באותם יישובים בדרום להקדיש את השעות הראשונות מחר לשיחות עם התלמידים על התחושות, בעקבות המצב שנוצר

 בימי מבצע "עופרת יצוקה". לבתי הספר הוזמנו פסיכולוגים ויועצים חינוכיים כדי לשוחח עם התלמידים. תלמידים עם תסמיני חרדה גבוהים יקבלו סיוע רגשי פרטני.

 

בתי הספר הונחו לקבל את פניהם של התלמידים בחגיגיות  -באמצעות שלטי ברכה, כרטיס ברכה אישי, פרח או כל פריט אחר שיש בו כדי להביע חיזוק ותמיכה.

 

במקביל, פיתח משרד החינוך בשלושת שבועות המלחמה תוכנית חינוכית "חוסן - היום שאחרי", שמיועדת לתלמידי כיתות א'-י"ב ומכינה אותם לקראת חזרה לשגרה. מנהלת האגף לשירות פסיכולוגי-ייעוצי במשרד החינוך, חנה שדמי, אמרה: "התוכנית תסייע לתלמידים להתמודד עם חוויות המצב המיוחד בדרום ותעניק להם כלים לשליטה ולאיזון". לדבריה "התוכנית תעזור לתלמידים להתמודד עם החוויות הקשות שחוו בשלושת השבועות ולהתארגן מחדש לשגרה".

 

גם אגף מינהל חברה ונוער התגייס לחזק את יחידות קידום הנוער בדרום, ולהשיב אל תנועות הנוער חברים אשר נשרו מפעילות בעקבות המצב בדרום ולקדם באמצעות תוכנית "הנוער במרכז העניינים". השבתם של בני-הנוער תעשה באמצעות פעילויות ערב ופעילויות יומיות אחרות. כמו כן, "הנוער במרכז העניינים" יסייע בפעילות הנוער ביישובים ויעודד המשך התנדבות.

  

היום למדו בי"א וי"ב

הבוקר התחדשו הלימודים בהדרגה. בשדרות חזרו כל בתי הספר למתכונת לימודים רגילה. עיריית באר-שבע הודיעה כי מוסדות החינוך בעיר החלו היום לחזור בהדרגה ללימודים.

הלימודים לתלמידי כיתות י"א-י"ב המתכוננים לבחינות הבגרות התחדשו אף הם, וכך גם הלימודים בחלק ממוסדות החינוך המיוחד ומעונות היום בבאר שבע.

 

באשקלון הורה ראש העיר, בני וקנין, לקיים היום את הלימודים לכתות י"א-י"ב בלבד. הלימודים התקיימו במקלטים ובמרחבים המוגנים. גם באשדוד ובאופקים חודשו היום הלימודים לתלמידי כתות י"א-י"ב בלבד.

 

בהכנת הידיעה השתתף שמוליק חדד
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נבחנים באשקלון
צילום: צפריר אביוב
מומלצים