שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  סיילר קילר

  זקארי קווינטו, הוא סיילר מ"גיבורים", אולי נראה ערבי, אך במציאות הוא בכלל חצי אירי חצי איטלקי. בראיון בלעדי הוא מספר איך זה לגלם את המגה־נבל של הסדרה, האם הוא מעורב בתסריט ואיפה יותר טוב - בלוס אנג'לס או בניו יורק

  מרוב נושאי השיחה שהכנתי לשחקן זקארי קווינטו נאלצתי להיפרד לאחר שגיליתי כי הוא לא ערבי. רציתי שנדבר על אוריינטליזם, אימפריאליזם, מלחמות וקסאמים, אך המחשב התעקש כי הבחור בן ה־31 הוא יליד פנסילבניה, חצי אירי, חצי איטלקי, בלי שמץ של לבנטיניות. אלה לא רק הפיגמנטים הכהים, הגבות המפוארות והזיפים הנצחיים שהטעו אותי, כמו הרושם הראשון שהוא חולל בי לפני שלוש שנים.

   

  ג'יי ג'יי פשוט קוסם (צילום: יחסי ציבור)

   

  בטרם כולם נפלו מסיילר, הנבל המפתיע של "גיבורים", אני כבר שמתי עין על קווינטו בסדרה קצרת המועד "עכשיו טורי", שם גילם את חברה של טורי ספלינג, פרסי־אמריקאי בשם חסן. הוא כנראה עשה את זה ממש טוב, כי גם כשאנו מדברים בטלפון, אני שוכחת הכל ושואלת אותו האם אין בכל זאת מצב שהוא קצת בן דוד, ויעשה איתי כאן שלום היסטורי.

   

  קווינטו מתנצל בנימוס שמסגיר יותר מכל - אין יותר אמריקאי ממנו: "לפעמים אנשים חושבים שאני ים תיכוני בגלל התפקיד ההוא. נהניתי לשחק את חסן, אבל אין לי שום קשר לעולם הזה. גם בתחקיר שעשיתי לא התייחסתי יותר מדי לחיים המסורתיים. הדמות מבוססת על חבר אמיתי של טורי, שהחיים שלו כאן הם לגמרי אמריקאיים".

   

  טוב, נו, בסדר, אז נדבר על אכילת מוחות. קניבליזם הוא עדיין המונח הפופולרי ביותר שמתקשר אל סיילר, אותו אכזר חסר מעצורים, אלים שקט, גאון מפחיד, ששואב את כוחותיהם של הגיבורים האחרים בעודם מנסים להציל את העולם. במשך שתי העונות הראשונות התסריטאים פיזרו אין ספור רמזים לכך שהדרך שבה סיילר עושה זאת עוברת בלעיסה ועיכול.

   

  קווינטו דאג להשאיר את הנושא בערפל, אך בתחילת העונה החדשה נדמה כי זנחו סופית את הספקולציה המגעילה. כאשר קלייר (היידן פנטייר) קיבלה מסיילר טיפול בפרק הראשון לעונה זו ושאלה אם הוא מתכנן לאכול אותה, הוא ענה ב"איכס", ובכך הבהיר סופית כי הוא איננו סתם זומבי חסר סטייל. באותה הזדמנות הוא גם ניסה להסביר לה למה הוא לא הורג אותה ונתן את האות לשלב הבא בהתפתחות הדמות, זה שבו אנו מבינים כי לסיילר יש אג'נדה, תוכנית, ואולי אפילו מצפון.

   

  נכנס לנעליו, ספוק (צילום: יחסי ציבור)

   

  קווינטו לא מוכן לנדב הרבה מידע, אבל מסכים עימי שככל שהעונה תתקדם נגלה כי סיילר הוא לא מה שחשבנו: "זה נכון שדברים משתנים בשבילו. סיילר נמשך לכיוונים שונים, עושים לו מניפולציות וככל שזה הולך ונחשף, אפשר לראות איך הוא גם משתנה פסיכולוגית".

   

  אתה מרוצה מהכיוון הזה בעלילה?

   

  "כן, אני מאוד אוהב לנסות תכונות שונות בכל מה שאני עושה, אז היה לי כיף לחזור לעונה הזו ולראות מה מתוכנן לסיילר. בכלל, נהניתי מאוד מהצילומים. חזרנו אחרי שביתת התסריטאים הארוכה, במשך תקופה ממושכת לא ידענו מה הולך להיות, ובסוף האנרגיות היו חדשות ומאוד מהנות".

   

  קורה שהקאסט של "גיבורים" מעורב בתסריט?

   

  "לא, אנחנו לא משותפים בכתיבה וגם לא ממש יודעים מה יהיה עד שאנחנו מקבלים את התסריט. המהלכים של כל דמות סודיים והם גם משתנים ככל שהעונה מתקדמת והתסריטאים מגדירים את הסיפור מחדש. מישהו מהתסריטאים תמיד נמצא על הסט כדי להסביר משהו, אם צריך, אבל לא מדובר בדברים מהותיים. בשלב זה כולנו כבר מבינים את הדמויות שלנו בצורה עמוקה מאוד. כל אחד מבין מאיפה הדמות שלו באה, מה הפרספקטיבה שלה לחיים, לאן היא הולכת ואיך זה משתלב בהיגיון הכללי של הסדרה".

   

  סיילר, לפי קווינטו, "ממגנט אנשים, כי הוא מושך אותם אל סוג של אופל בעולם פיקטיבי, אבל בעצם מייצג את הצל שיש בכולנו", מה שהופך אותו לאחת הדמויות הפופולריות בסדרת הקומיקס המושקעת, גם כשמעריצים ותיקים מתחילים לטעון כי "גיבורים" גמרה את הסוס. ובעוד המתחרים הנצחיים מ"אבודים" מעלים את העונה הרביעית, אפשר לטעון כי קווינטו מזגזג בין המחנות.

   

  במאי הקרוב ייחשף אליו העולם, כגרסה הצעירה למיסטר ספוק בגרסה הקולנועית המחודשת של "מסע בין כוכבים", אותו ביים לא אחר מג'יי ג'יי אברמס, יוצר "אבודים". על אף חיבתו של אברמס להדלפות ולבאזז אינטרנטי, עד לאחרונה היה הנסתר רב על הגלוי ביחס לסרט, וקשה היה להוציא מידע על הנעשה בסט הצילומים. קווינטו עדיין חתום על מסמך סודיות אימתני, המונע ממנו לספר מה מצפה לנו, אך לאחר שהטריילר עלה לרשת יכולים חובבי המד"ב להירגע: הוא נראה ממש בסדר בחליפת גומי כחולה ועם אוזניים מחודדות.

   

  "אני מרגיש שיש ממני ציפייה לקראת הסרט, אבל זה לא אישי אליי, זו ציפייה כללית מהסרט כולו. אנשים סקרנים לראות את הפרספקטיבה של ג'יי ג'יי ל'מסע בין כוכבים' 40 שנה אחרי שצולמה הסדרה. אבל אנחנו מוכנים, זה יהיה נהדר".

   

  מה ההשראה שלך לספוק?

   

  "בעיקר התסריט. ניסיתי לא להתייחס לדמות הטלוויזיונית, אלא לשאוב מתוך הכתוב. אני מרגיש

  שכותבי הסרט תפסו את תמצית הדמות הזו, את הקונפליקט הנצחי שהוא חי בו. בשנים שספוק צעיר יותר, הוא עדיין לא מבין את ההפרדה שלו בין היגיון ורגש, והוא חוקר אותה כל הזמן".

   

  היית ממעריצי הסדרה כילד?

   

  "הכרתי את התוכנית המקורית, אבל קשה לומר שאני 'Trekky', אני לא כמו האנשים שעקבו אחריה כל השנים באדיקות. עכשיו אני קצת יותר כזה, ובכל מקרה אני מעריך את העובדה שהתרבות הזו חשובה לכל כך הרבה אנשים. מאז שנסענו למסעי יחסי ציבור, פגשתי המון אנשים שחיים את זה".

   

  את הראיון המלא ניתן לקרוא בגליון החדש של פנאי פלוס

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לשימוש פנאי פלוס בלבד! סיילר
  לאתר ההטבות
  מומלצים