שתף קטע נבחר

ליברמן מתקרב למוסלמים - שעלו מרוסיה

בהתאחדות הטטרים בישראל אמרו שהוחלט לתמוך בישראל ביתנו, בשל הפטריוטיות והיכולת לדבר אמת. ליברמן הגיב לחיזוק המוסלמי: "אנו חושבים שהמחלוקת עוברת לא בין המוסלמים והיהודים, אלא בין מי שתומך בטרור ומי שלא"

חיזוק לימין: יו"ר התאחדות הטטרים בישראל, זכירה זאיפובה, הודיעה היום (ד') ליו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, כי ההתאחדות תומכת במפלגתו. הטטרים הם מוסלמים, שעלו מאזור הקווקז וקרים. בהתאחדות אומרים כי בארץ חיים כ-15 אלף טטרים, שהם מוסלמים שעלו ארצה במסגרת חוק השבות.

 

 

זאיפובה אמרה כי התאחדות הטטרים בחרה במפלגתו של ליברמן בגלל הפטריוטיות והיכולת לדבר אמת. "המצב במזרח התיכון לא מזהיר בגלל החמאס, שמזיק לא רק למדינת ישראל אלא גם לעם הפלסטיני", היא אמרה.

 

ליברמן השיב לה, כי "אנו חושבים שהמחלוקת עוברת לא בין המוסלמים והיהודים, אלא בין מי שתומך בטרור ומי שלא תומך בטרור. אין לנו בעיה עם מפלגות אנטי ציוניות, אלא עם מפלגות שתומכות בטרור".


יו"ר ישראל ביתנו ונציגי המוסלמים שעלו מרוסיה (צילום: גיל יוחנן)

 

זכירה זאיפובה נשואה ליהודי ועלתה לארץ לפני 11 שנים. בשיחה עם ynet הסבירה כי רוב חברי ההתאחדות הגיעו לארץ במסגרת חוק השבות והפכו למוסלמים פטריוטים ונאמנים למדינת ישראל. לדבריה, היא שמרה על הדת המוסלמית ובביתה נוהגים לחגוג חגים מוסלמים וגם חגים יהודים.

 

בנה הבכור סיים את שירותו הצבאי ובתה הקטנה משרתת כעת בצה"ל. "אנחנו לא מדברים בבית יותר מדי על הדת. אני גדלתי כמוסלמית וגם העברתי להם ערכים של מוסלמים, אבל הם מגדירים עצמם ישראלים פטריוטים ולא חושבים יותר מדי על הדת".

 

רומיה גבייב, גם היא נשואה ליהודי, בחרה בדרך אחרת. לפני 18 שנים משפחתה עלתה לארץ כשילדיה היו מאוד קטנים. למרות שהיא עצמה נשארה מוסלמית, היא גידלה את הילדים על הערכים היהודיים ובבית חוגגים רק חגים יהודיים. שני ילדיה עברו גיור אורתודוכסי.

 

לגבי המבצע בעזה, אומרות שתיהן שהרג האזרחים ברצועת עזה,  הוא לא באשמת ישראל אלא חמאס הוא זה שאחראי לכך.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ליברמן. גם מוסלמים תומכים בו
צילום: גיל יוחנן
מומלצים