שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  האלוף גלנט: מקווה שבחמאס למדו את הלקח

  אלוף פיקוד הדרום סיפר לחיילי מילואים שהוקפצו בצו 8 על הישגי מבצע "עופרת יצוקה": "ההערכה היא שהצד השני הבין שלירות טילים זה לא כדאי"

  אחרון חיילי צה"ל יצא מרצועת עזה וכעת הגיע שלב התודות והסיכומים במבצע "עופרת יצוקה": אלוף פיקוד דרום יואב גלנט, ששימש כמפקד המבצע, שוחח היום (ד') עם פצועים, חיילי מילואים וקצינים מהיחידות המובחרות, חלק להם שבחים וציין כי הוא מקווה שבחמאס למדו את הלקח.

   

  בבוקר נפגש האלוף גלנט עם חיילי המילואים שהוקפצו בצו 8. "אין כמעט מחסן אמצעי לחימה, מנהרות ובתי פעילים שלא נפגעו ברצועה, ולא היה כמעט מפגש טקטי של לוחמינו עם פעילי החמאס שלא הוכרע בצורה חדה של הישג", אמר לחיילי המילואים של עוצבת "שועלי מרום".

   

  גלנט ציין בפני החיילים כי חמאס הופתע במהלך המבצע, בין היתר בפתיחתו, בעוצמת האש ובמהלך התמרון היבשתי.

   "ההערכה היא שהצד השני הבין שלירות טילים זה לא כדאי, אך אנחנו ערוכים לכך שהוא לא הבין, כדי להתכונן להכריע את היכולת של החמאס אם נידרש לכך", הוא אמר.

   

  האלוף הודה לחיילי המילואים שהגיעו להמוניהם, כשקיבלו את הצו: "פעולתכם נותנת אמון וביטחון להנהגה הצבאית, נמשיך להיערך כשהעין בוחנת את הצד השני. כאשר נדרש לכך, אנו יודעים שיש על מי לסמוך".

   

  אלוף פיקוד הדרום ביקר גם פצועים בבית חולים שיבא בתל השומר.

   הוא שוחח עם חיילים שנפצעו במהלך הקרבות ושמע מהם על הלחימה.

   

  את סבב הסיכומים הוא סיים בשיחה עם קצינים מיחידות מובחרות שלקחו חלק במבצע. ביחידת הכלבים "עוקץ", סיפרו לגלנט על שלושה כלבי תקיפה שנהרגו במבצע ועל תרומתם של עשרות כלבים אחרים שהצילו חיי אדם. אלוף פיקוד הדרום ציין בפני הקצינים, כי פעילי החמאס שיוצאים כעת ממקום המסתור שלהם יבינו בהדרגה את עוצמם הפגיעה בארגון. הוא ציין בפני הקצינים את תרומתם הרבה והוסיף כי הוא משוכנע כי יכלו - אילו היו מבקשים מהם - להמשיך ולפגוע בחמאס באופן עמוק יותר".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  האלוף גלנט במהלך המבצע
  באדיבות דובר צה"ל
  מומלצים