שתף קטע נבחר

יו"ר מועצת קדימה, מאיר ניצן: אצביע ליכוד

במכתב ששלח לשרה ציפי לבני, כתב ראש העיר ראשון-לציון לשעבר: "הניסיון הקצר כשרת חוץ אינו מהווה תחרות ראויה. לא אסתיר ממך שהפעם אצביע ליכוד בראשות בנימין נתניהו ואני מאחל לו כי יזכה ברוב מכריע בכנסת". קדימה בתגובה: על ניצן עוברת תקופה קשה

שלושה שבועות לפני הבחירות - בכיר בקדימה עוזב את המפלגה: יושב ראש מועצת קדימה, ראש העיר ראשון-לציון לשעבר מאיר ניצן, צפוי להתפטר מתפקידו ולפרוש ממועצת קדימה. כמו כן, הוא צפוי להמליץ להצביע לליכוד. כך נודע הערב (יום ד') ל-ynet.

 

 

במכתב ששלח ליו"ר קדימה, שרת החוץ ציפי לבני, כתב ניצן: "הצעד שאני נוקט, נובע בראש ובראשונה מדאגתי לעתיד המדינה". הוא הוסיף כי קדימה היא "מפלגה שאין לה דרך".

 

ניצן, שהפסיד בבחירות לעיריית ראשון לציון לפני כחודשיים לאחר 25 שנה בתפקיד, ערך במכתבו השוואה בין שלושת המועמדים לראשות הממשלה - ציפי לבני, בנימין נתניהו ואהוד ברק. על מפלגת קדימה בראשות לבני הוא כתב: מדובר "בהיעדר כל ניסיון ברמת ראש ממשלה, שר ביטחון וכלכלה. הניסיון הקצר כשרת חוץ אינו מהווה תחרות ראויה לאישים דלעיל", כשהוא מתייחס לנתניהו וברק.

 

הוא גם לא חסך ביקורת מלבני: "כראש מפלגה, ציפיתי לראותך מאיצה עבודה לגיבושה של אידיאולוגיה מפלגתית או לפחות תוכנית עבודה של גיבוש תוכנית כזו. בפריימריז שהנהגת הוספת שריונים, דבר שאריק (אריאל שרון) התנגד לו עקרונית. גם התנהלות הפריימריז לראשות המפלגה ולחברי הכנסת היו רחוקים מהתנהגות הולמת".

 

בהמשך המכתב ללבני, כתב ניצן: "אנו רואים שיתרונו של ביבי נתניהו בולט מעל המועמדים האחרים, לכן צפוי כי יזכה בבחירות הקרובות. בחירתו תביא ברכה למדינת ישראל בכך שהוא מסוגל, יחד עם אלה שעמדו לצידו לעמוד בלחצים המדיניים, הביטחוניים והכלכליים".

 

ניצן כתב על שקיעתה של מפלגת קדימה בראשות לבני: "לא אסתיר ממך שהפעם אצביע ליכוד בראשות בנימין נתניהו ואני מאחל לו כי יזכה ברוב מכריע בכנסת".

 

מקדימה נמסר בתגובה: "על מאיר ניצן עוברת תקופה קשה. תבוסתו בבחירות לראשות עיריית ראשון לציון וכישלונו הנוסף בניסיונו להיבחר ברשימת קדימה לכנסת, מביאות אותו להתנהגות המביישת אותו ואת דרכו. ייתכן כי התנהלותה התקינה של קדימה וסירובה לאשר גרעונות עתק אותם הותיר ניצן מהתמודדותו המוניציפלית - הביאו אותו לנהוג כפי שנהג".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ניצן. מקדימה לליכוד
צילום: רועי גזית
מומלצים