שתף קטע נבחר

חשד: ביקרה את "נכדתה" בביה"ס וגנבה ממורים

על-פי החשד האשה הגיעה לבתי ספר במגדל-העמק, אמרה לשומר כי היא רוצה לבקר את נכדתה - ואז הדרך לתיקי המורים ולכרטיסי האשראי שלהם היתה קצרה. היא נתפסה בזכות שוטר, שהבחין בה בבית קפה בעיר. החשודה מכחישה

אשה בת 60, שביקשה לבקר את "נכדתה" בבתי ספר באזור הצפון, גנבה על-פי החשד כרטיסי אשראי ממורים - ורכשה באמצעותם מוצרים באלפי שקלים. היא נעצרה הערב (יום ד') לאחר חודשים ארוכים של חיפושים.

 

אלמלא תמונתה של האשה, אשר צולמה כשהיא רוכשת מוצרים בחנות בעזרת כרטיס אשראי גנוב, ובזכות ערנותו של השוטר דורון שמואל מתחנת מגדל-העמק - היה צפוי התיק הפלילי הזה להיסגר, תחת הכותרת "עבריין לא נודע". לפני מספר חודשים הוגשו לתחנת המשטרה במגדל-העמק מספר תלונות משלושה בתי ספר שונים. בכל התלונות שבה ועלתה הטענה, כי מתוך תיקם של המורים נגנב כרטיס אשראי.

 

המשטרה ניסתה להתחקות אחר העקבות, אולם תחילה לא נמצא דבר. עד שבאחת החנויות בהן קנתה החשודה - תועד רגע הקנייה. "מדובר באשה מבוגרת, תמימה למראה", סיפר מפקד תחנת המשטרה במגדל-העמק, רב-פקד צ'ארלס בר-זיו. השוטרים הגיעו לבתי הספר, כשהם מצויידים בתמונת החשודה, אך איש לא זיהה אותה.

 

"חיפשנו בקרב העובדים בבתי הספר, מורים ועובדי ניקיון, אולם לא העלנו דבר - עד שאחד השומרים נזכר שבאחד הימים הגיעה לשער בית הספר אשה, וכאשר שאל אותה למי היא באה, ענתה כי הגיעה לבקר את נכדתה. אנחנו מניחים שבאמתלה זו הצליחה להיכנס לבתי ספר רבים", סיפר רב-פקד בר-זיו.

 

אולם, על-אף שהיה בידיהם קצה חוט, הוחלט לסגור תיק מפני שהאשה לא אותרה. למרות הכל, השבוע חל מפנה. שלושה שוטרים מתחנת מגדל-העמק ישבו בבית קפה - אחד מהם, דורון שמואל, הבחין בחשודה כשהיא נכנסת למקום ואמר לשני חבריו כי הוא משוכנע שמדובר באשה אותה הם מחפשים.

 

"השוטרים אמרו לו 'עזוב, זאת לא היא', אך ביקשו ממנה תעודת זהות. כך בזכות העירנות, הזיכרון והעיקשות של השוטר - איתרנו את החשודה", אמר רב-פקד בר זיו. בדיקה מהירה במסוף העלתה, כי מדובר בעבריינית מוכרת מתחום הזיוף והמירמה.

 

הערב היא נעצרה ובחיפוש בביתה נמצא חלק מהרכוש שקנתה - בין היתר ספר ובתוכו קבלה עם מספר של כרטיס אשראי שנגנב.

 

החשודה, הטוענת כי בעברה עבדה כמורה בירושלים, מכחישה כל קשר למעשה. במשטרת מגדל-העמק משוכנעים כי היא האשה שאחריה הם מחפשים, ומאמינים כי בדרך זו גנבה מבתי ספר נוספים ברחבי אזור הצפון.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי כהן
כרטיסי אשראי. ארכיון
צילום: אבי כהן
מומלצים