שתף קטע נבחר

גלנט לחייליו: מציאות חדשה - האויב הוכה קשות

בפקודת יום לרגל תום מבצע "עופרת יצוקה", כתב אלוף פיקוד הדרום כי צה"ל הבהיר שלא יאפשר "קריאת תגר על נוכחותנו בחבל ארץ זה". כשחיילים רבים ייצאו בסוף השבוע לחופשה, ציין גלנט כי "לא תם המאבק על ביטחון ישראל בארצו"

"מקץ שנים של טרור מתמשך ומתקפות נגד תושבי דרום ישראל, נוצרה מציאות ביטחונית חדשה באזור, האויב הוכה באורח קשה, והובהר כי לא נאפשר קריאת תגר על נוכחותנו בחבל ארץ זה", כך כתב אתמול (יום ה') אלוף פיקוד הדרום, יואב גלנט, למפקדים והחיילים שעליהם פיקד במהלך מבצע "עופרת יצוקה".

 

במסגרת פקודת יום לסיום הפעולה ברצועה, כתב גלנט כי "לוחמי צה"ל, ביבשה, באוויר ובים פעלו באמונה מתוך צדקת הדרך, והפגינו רוח קרב איתנה, נחישות ודבקות במשימותיהם". האלוף ציין כי "לא תם המאבק על ביטחון ישראל בארצו, ניישיר מבטנו אל אתגרי העתיד, ונוכל להם בזכות צדקת דרכנו ועוז רוחנו". גלנט הזכיר בדבריו גם את החייל החטוף גלעד שליט, והבטיח שצה"ל יעשה הכל על מנת להחזירו לחיק משפחתו.

 

בסוף השבוע ייצאו לוחמים רבים לחופשות שבת, חלקם לראשונה זה חודשיים, ואתמול נראה אזור עוטף עזה ריק מתמיד. אלפי החיילים והכלים המשוריינים שהציפו את האזור בשבועות האחרונים נעלמו, ואפילו מחסומי המשטרה הצבאית הוסרו מהצירים. במקום טנקים ודחפורים ניתן כבר לראות כלניות אדומות ראשונות, שבעוד שבועות ספורים יפרחו באזור כולו.

 

בצה"ל ממשיכים לקיים הערכות מצב שוטפות באשר לנעשה ברצועה, אבל ללוחמים זה זמן למנוחה. חלקם סיפרו שהגיעו לרצועה היישר מהקו ביהודה ושומרון, ויחד עם המבצע לא היו בביתם בין חודש וחצי לחודשיים.

 

"אין כמו לחזור הביתה", סיפר אחד מלוחמי השיריון על תחושותיו, "כולנו בטוחים שעוד נחזור לכאן בעתיד ונצטרך שוב להיכנס פנימה ולהילחם, אבל בינתיים לפחות יהיה שקט".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גלנט. לא שכח את שליט
צילום: אריאל חרמוני משרד הביטחון
מומלצים