שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
    זירת הקניות
    צילום: אור אלתרמן
    צביטה בלב
    למרות שהבטיח שלא ידבר על המלחמה, זו נכחה לכל אורך הופעתו של עמיר לב ב"צוותא", הראשונה בסיבוב ההופעות החדש, שהותירה את הקהל נרגש וצמא לעוד
    "רציתי להגיד כמה מילים על המלחמה, אבל נראה לי לא צנוע לדבר עליה רק בגלל שקיבלתי מיקרופון, אז אני ארד מזה", אמר עמיר לב באמצע ההופעה ב"צוותא" אמש (ה'). מדובר בהופעת הבכורה לכבוד "הכל כאן" – שמו של אלבומו החדש המתקרב ושל סיבוב ההופעות שבעקבותיו.


    לב על הבמה. המלחמות עדיין שם (צילומים: דודו אזולאי)

     

    אז לכאורה הוא לא דיבר על המלחמה, אבל בעצם היא נכחה בשירים. לאו דווקא המלחמה האחרונה. אפופת עשן על הבמה בשיר "עננים שחורים" המנבא "עוד מעט תהיה מלחמה"; בשיר החדש שמתאר "כל הבנים תמיד על הגדר... אחד קוסם, אחד פושע, אחד נהרג בלבנון"; בשיר האחרון לפני ההדרנים והפרחים, כשלב התבלבל לרגע במילים, אבל התעשת ושר "המלחמה תפסה אותי לא מוכן".


    מקבלים גם את השירים החדשים

     

    ההופעה כוללת הרבה שירים חדשים והקהל הקשיב להם בתשומת לב, מרותק לעלילותיהם. האצבעות של לב האיצו בבהילות במיתרי הגיטרה בעקבות המילים,

    שכהרגלן אצלו דייקו בהרכבת הפרטים של דמויותיו - היוגה ו"שיטת ימימה" של האישה מהשוק של רמלה-לוד, הסובארו עם המדבקה של "תנו לחיות לחיות", המוות של ז'אן ז'אק. הקהל שהתרכז בשירים החדשים, נהנה עוד יותר לזהות את השירים הישנים ולהצטרף אליהם בשקט, למשל ל"אל תדאגי" ול"ערב ראש השנה", כשאסי ששון המתופף, גולן זוסקוביץ' הבסיסט ואדם שפלן בגיטרה דחסו היטב את המנגינות ביסודיות קצובה.

     

    ממעיט במילים

    לב לא הרבה לדבר בין השירים, אבל בשלב מסוים סיפר סיפור משעשע ובו חשף איך כנער מחולון הוא הביא לעזה את המוזיקה של בוב מארלי. השיא של המופע הגיע בשיר "שש שעות שינה". הקהל, שהתלהב במיוחד בפזמון שמדבר על הקוסם, המשיך לשיר עם לב עד שהגיעו לשורת הסיום באנגלית "Loosing my life".


    כשהשירים מתמזגים

     

    בשלב הזה, לב עבר פתאום ל"נוסע במונית, לא זוכר את הכתובת, כל כך הרבה זמן בחושך", כלומר התחבר לשיר "תחרות כלבים" של אביתר בנאי והמשיך אותו בטבעיות עד ששני השירים התמזגו והפכו לשיר אחד מרגש. "הייאוש, הבשר, הגאווה - אויבים גדולים שאני טיפחתי", שר לב את המילים של בנאי והמשיך איתן "להדליק את השמש בצחוק ובכי ובמנגינה", ואז חזר ל-"Loosing my life", שסגר את השיר.


    סחף את הקהל גם לבדו

     

    אחר כך לב ונגניו ירדו מהבמה, והוא חזר אליה לבדו, כדי לשיר בגיטרה אקוסטית שיר חדש שנפתח במילים "ראש הממשלה לא בא לאזכרה של הנופלים" והכיל את ילדי עזה וילדי שדרות, ויקי קנפו, אורי אבנרי, אביגדור פלדמן, מרטין לותר קינג, "דנה והילדים" וראש הממשלה ואשתו.


    עד הפעם הבאה

     

    אחרי שיר חדש נוסף, בליווי הנגנים שחזרו, הגיע השיר "חבק אותי". הקהל שר ובעצם תבע: "חבק אותי. חבק אותי חזק". ולב חיבק חזק. לא ברכות, אלא ברעש חשמלי שמהלומותיו נחוו היטב באברים הפנימיים, ובכל זאת תחושת החיבוק העוטף לא נפגמה. המופע כמעט הסתיים, ולב ונגניו שעזבו את הבמה חזרו לשיר אחרון - "לבקשתכם". אחרי ההתלבטות באיזה שיר לסיים, הקהל שזרק שמות של שירים נראה מרוצה כש"פעם בחיים" נבחר. האשה שבשיר הזה לא מאמינה ללב, אבל האנשים ששרו איתו עליה נראו מלאי אמון, אבל גם עצובים, כשההופעה הסתיימה.

     

    "הכל כאן", מופע בכורה של עמיר לב, "צוותא", 22 בינואר

     

     תגובה חדשה
    הצג:
    אזהרה:
    פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
    לב. הקהל מאמין בו
    צילום: דודו אזולאי
    מחבק, לא ברכות
    צילום: דודו אזולאי
    לאתר ההטבות
    מומלצים