שתף קטע נבחר

'הִזעיקו את רחל אמנו: לכי תצילי את הבנים שלך'

"החיילים הגיעו לבית אחד רצו להיכנס בו. שמה היו שלושה מחבלים חמושים מחכים לרגע הזה. והנה באה איזו בחורה אחת יפת תואר ויפת מראה". הרב עובדיה תיאר בדרשת מוצאי-שבת את התגלות רחל לחיילים ברצועה ושיבח את אולמרט עם סיום כהונתו - "שלח מיליונים לישיבות"

אחרי שהרב מרדכי אליהו אישר שרחל אמנו סייעה ללוחמים בעזה – גם הרב עובדיה יוסף מתייחס לשמועה שנפוצה בימי מבצע "עופרת יצוקה". בשיעורו השבועי שמסר הלילה (שבת) מנהיג ש"ס הוא גולל בפני המשתתפים את סיפורה של רחל, וסיכם: "הקב"ה שולח מלאכים להציל את עם ישראל". 

 

"החיילים הגיעו לבית אחד רצו להיכנס בו", סיפר הרב עובדיה, "שמה היו שלושה מחבלים חמושים מחכים לרגע הזה. והנה באה איזו בחורה אחת יפת תואר ויפת מראה.

 

- 'אל תכנסו פה, יש פה מחבלים. יש פה שלושה מחבלים. תיזהרו'.

 

- 'מי את?'

 

- 'מה אכפת לכם מי אני?'. ובלחש אומרת: 'רחל'".  

 

"הנה שוב הולכים ישר – טראח, מכת אש! והיו שם שלושה הרוגים, וכל אחד רובה בידו, כמו שהיא אמרה. רחל אמנו כולה הזעיקו אותה שמה 'לכי תצילי את הבנים שלך'. אה, ישתבח שמו! איך פודה ומציל הקב"ה. שולח מלאכים שולח להציל את עם ישראל. צריכים כמה להודות לקב"ה".  

 

"עדותו" של הרב עובדיה מצטרפת לדברים שאמר בשבוע שעבר רבה של צפת, הרב שמואל אליהו, בשם אביו, הרב הראשי לשעבר מרדכי אליהו, לפיהם דמות שהציגה עצמה כרחל אמנו אכן הגיעה לעזה וסייעה ללוחמי צה"ל. הרב אליהו סיפר כי קודם לכן ביקר כמה פעמים בקברה וביקש ממנה שתתפלל למענם.  

 

"אלמלא אולמרט - לא היינו חיים"

בהמשך דרשתו הלילה התייחס הרב עובדיה יוסף לראש הממשלה אהוד אולמרט שנמצא ערב סיום תפקידו, וציין את תרומתו לעולם התורה. "מפעם לפעם אני אישית דיברתי עם אולמרט שעוזר הרבה לישיבות שלנו", אמר הרב, "לשבחו? כן! הוא שמע לי. פעם היה ופעם לא. היה שומע. היה נותן ושולח מיליונים לישיבות ובשביל התלמודי תורה שלנו. אלמלא כך - לא היינו חיים. חייבים להמשיך".

  

"יש להם טענה שעכשיו המצב הכלכלי בעולם הגיע לאפס, הגיע עד עפר. אפילו הממשלה החדשה הזו של ארה"ב אומרים שיקצצו ממה שהיו תורמים לנו מפעם לפעם. אין לנו ביטחון רק באבינו שבשמים".  

 

ועל כניסתו של ברק אובמה לבית הלבן אמר: "כולם לא יודעים מה יהיה העתיד עם הנשיא החדש של אמריקה. מה יהיה - טוב יהיה? רע יהיה? כולנו רוצים למצוא חן בעיניו ולא יודעים מה לעשות. רק תקוותנו על הקב"ה. אין לנו על מי להישען רק על אבינו שבשמים, ישתבח שמו".

 

בהכנת הידיעה השתתף רונן מדזיני

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרב עובדיה יוסף
צילום: גיל יוחנן
מומלצים