שתף קטע נבחר

בקדימה שוקלים: אולמרט יגוייס לסייע בקמפיין

אחרי שכבר הואשם בכריתת ברית עם נתניהו נגד לבני, שוקלים בקדימה לבקש עזרה מראש הממשלה. גורמים במפלגה: הדילמה משמעותית - לא ברור מה מעמדו אחרי המלחמה

הסקרים מדאיגים, דעת הקהל מושכת ימינה, הפער בין הליכוד ובין קדימה נשמר, ובמטה הבחירות של מפלגת השלטון מחפשים דרכים להתמודד עם המצב. גורמים בקדימה אמרו אמש (שבת) ל-ynet כי לנוכח המצב, נשקלת האפשרות לבקש סיוע מראש הממשלה אהוד אולמרט, ולערב אותו בקמפיין.

 

 

עם זאת, הגורמים ציינו כי הדילמה בנושא משמעותית. "לא ברור מה מעמדו של אולמרט בציבור לאחר המלחמה", אמרו, "והאם צירופו לקמפיין יסייע או יזיק לקדימה". עוד אמרו הגורמים כי ייתכן שבימים הקרובים ייבדק מעמדו של ראש הממשלה בקרב הציבור באמצעות סקרים.

 

אולמרט עצמו הואשם לאחרונה על ידי בכירים בקדימה בשיתוף פעולה ובסיוע ליושב ראש הליכוד, בנימין נתניהו. בקדימה גם לא אהבו את העובדה שראש הממשלה הזמין לארוחת הערב

עם מנהיגי אירופה גם את יושב ראש האופוזיציה. עם זאת, גורמים במטה הבחירות של קדימה טענו אמש כי אולמרט התחייב בשיחות סגורות לסייע למפלגתו אם יתבקש לכך.

 

היום צפויה להתקיים פגישה בין ראש הממשלה ובין כמה מבכירי מטה הבחירות של קדימה, על מנת לדון עמו במצבה של קדימה, להתייעץ עמו וכן לבחון האם וכיצד הוא יכול לסייע לקמפיין הבחירות. בקדימה מתוסכלים בעיקר מהעובדה כי לאחר המלחמה בעזה, קדימה וציפי לבני מתקשים לזכות בהכרה בציבור הרחב ו"לזכות בנקודות" אלקטורליות. לפי שעה, קמפיין הבחירות של המפלגה מתמקד בתקיפת נתניהו ובניסיון להזכיר לציבור "מי הוא ביבי האמיתי", כדברי בכיר במערכת הבחירות של קדימה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אולמרט ולבני. יכולים ביחד?
צילום: AFP
מומלצים