שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  נגני התזמורת האנדלוסית התבצרו במשרדים

  הסלמה בסכסוך המתמשך בין עובדי התזמורת לבין ההנהלה: העובדים התבצרו במשרדי ההנהלה במסגרת שביתה ללא הגבלת זמן, מנעו כניסה מהבכירים וביטלו הופעות

  כ-50 עובדי התזמורת האנדלוסית ונגניה התבצרו היום (א') במשרדי ההנהלה באשדוד, מבלי לאפשר למנכ"ל ולסמנכ"ל התזמורת להיכנס, כך מדווחים מלשכת דובר ההסתדרות החדשה. העובדים והנגנים החליטו לפתוח בשביתה ללא הגבלת זמן ומשום כך ביטלו את הקונצרט שאמור היה להתקיים היום בירושלים. מלשכת הדובר נמסר כי "החלטה זו נעשתה בגיבוי איגוד האומנים של ההסתדרות. זאת בעקבות מבוי סתום במו"מ עם ההנהלה באשר לתנאי שכרם וביטחונם התעסוקתי".

   

  יו"ר איגוד האמנים בהסתדרות, דוד גלנוס, אמר: "ההנהלה פוגעת לא רק בתנאי השכר של העובדים ובביטחונם התעסוקתי, אלא בתזמורת כולה. לצערי הרב, לא נותר לנו אלא להשבית את הקונצרטים שאמורים להתקיים השבוע. אני לא מבין איך ההנהלה יכולה להביט לנגן, שמרוויח פחות משכר מינימום, בעיניים ועוד לחייב אותו לא לעבוד במקום אחר".

   

  המשבר בתזמורת החל במאי שנה שעברה, כשמוטי מלכא, מייסדה ומי שכיהן לאורך שנים ארוכות כמנכ"ל, החליט לנצל סעיף בחוזה העסקתו, המאפשר לו לחזור לכיסא המנהל הכללי בכל רגע נתון, והדיח את מחליפו בתפקיד בשנה האחרונה, עופר אמסלם. הדחתו של אמסלם וחזרתו של מלכא עוררו הדים והובילו למשבר בין ההנהלה לעובדים בשל תלונות על פערים בלתי סבירים בתנאי ההעסקה של נגנים ממגזרים שונים ועל שורת התנכלויות מצד ההנהלה החדשה. שלושה חודשים לאחר מכן, התבשרו הנגנים על כישלון המשא ומתן מול ההנהלה על שיפור התנאים והם החליטו לבטל קונצרט בירושלים, כחצי שעה לפני התחלתו. לפני כמה חודשים, ערכו העובדים קונצרט מחאה בכיכר רבין בתל-אביב.

   

  מהנהלת התזמורת האנדולסית נמסר: "שני הצעדים אשר נקטו הבוקר מקצת מנגני התזמורת, בעידודם של פקידי הסתדרות מתל-אביב – חסימת הכניסה למשרדי התזמורת במרכז 'מונארט' באשדוד וביטול הקונצרט למנויים שהיה אמור להתקיים הערב בירושלים – הם ניסיונות נוספים לכפות בכח על הנהלת התזמורת האנדלוסית חתימת הסכם קיבוצי, דבר שהתזמורת לא ערוכה אליו עדיין. ברצוננו להדגיש כי לאורך כל המשא ומתן שלנו מול אותם עובדים ונציגיהם מההסתדרות, כולל בישיבה האחרונה שנערכה ביום חמישי ואשר פוצצה על-ידי דוד גלנוס מההסתדרות בתל-אביב, שבנו והבהרנו כי אנו קשובים לטענות של אותם נגנים ומעוניינים לפתוח את החוזים האישיים ולשפר את תנאיהם.

   

  "למרבה הצער, ההצעות החוזרות שלנו 'זכו' לתשובה שלילית, בצורת חסימת הכניסה למשרדים ועצירת הפעילות. בעקבות זאת, נאלצנו להפעיל היום את אנשי הטלמרקטינג שלנו, כדי שיודיעו למנויי התזמורת בירושלים על ביטול הקונצרט הערב. אנו מכנסים את חברי ההנהלה המורחבת של התזמורת לדיון דחוף, בו יתקבלו החלטות על המשך דרכה של התזמורת. ברצוננו לציין בצער, כי ההשבתות החוזרות ונשנות של פעילות התזמורת, מצד ההסתדרות בתל-אביב, פגעה קשות בהכנסות התזמורת בשנה הנוכחית והסכסוך הנוכחי מהווה איום רציני על המשך קיומה של התזמורת וחשש לאובדן מקור פרנסתם של יותר מחמישים עובדים".

   

  כמה שעות לאחר שהחלה ההתבצרות במשרד, הותקף במקום יו"ר איגוד האמנים בהסתדרות, דוד גלנוס, על ידי מי שלטענתו הזדהה כמאבטח. מאיגוד האמנים בהסתדרות נמסר כי גלנוס הגיש תלונה במשטרה, דרך קצין משטרה שהיה במקום ופונה לבית החולים.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  באדיבות הנהלת התזמורת האנדלוסית
  התזמורת. חשש לאובדן פרנסה של 50 נגנים
  באדיבות הנהלת התזמורת האנדלוסית
  לאתר ההטבות
  מומלצים