שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  "סקיי ניוז": גם אנחנו לא נשדר התשדיר למען עזה
  ה-BBC כבר לא לבד: ערוץ החדשות הבריטי הפרטי והפופולרי "Sky News" הודיע שגם הוא לא ישדר את הקריאה לתרום כסף לצדקה למען תושבי עזה. ההסבר: מחויבים לנייטרליות

  ערוץ החדשות הבריטי "סקיי ניוז" הודיע היום (ב') על החלטתו להצטרף לרשת הממלכתית BBC ולא לשדר תשדיר הקורא לתרום כסף לצדקה עבור הפלסטינים ברצועת עזה. הערוץ הסביר כי בשונה מערוצים בריטים אחרים, שהחליטו לשדר את התשדיר, הוא נהנה מקהל גם ברחבי המזרח התיכון, ולכן חייב לשמור על נייטרליות.

   

  מנהלי הערוץ הכריזו על החלטתם אחרי שבסוף השבוע גברו המחאות והקריאות לתאגיד השידור הבריטי לשדר את הפנייה של "הוועדה לאסונות ומצבי חירום" - ארגון גג של ארגוני סיוע כגון הצלב האדום, אוקספם ו"הצילו את הילדים". הערוצים "ITV", ערוץ 4 וערוץ 5 בממלכה החליטו לשדר את הפנייה.

   

  ראש "סקיי ניוז", ג'ון ריילי, הסביר כי ההחלטה התקבלה כדי לשמר את הנייטרליות של הרשת בסיקור הסכסוך הישראלי-פלסטיני. "לאחר בחינה זהירה, החלטנו ששידור הפנייה למען עזה בזמן זה אינה עולה בקנה אחד עם תפקידנו כעיתונאים המסקרים באופן מאוזן ואובייקטיבי את המצב המתמשך עבור קהלינו בבריטניה ומסביב לעולם", כתב ריילי.

   

  "איש לא יכול להתעלם מהסבל האנושי משני צדי הסכסוך, שעמד במרכז חלק ניכר מהסיקור שלנו מהאזור. איננו סבורים ששידור פנייה שכזו בסקיי ניוז יכולה לעלות בקנה אחד עם האיזון וההקשר שעיתונאות ללא משוא פנים מבקשת להביא אל הסכסוך המתמשך והטעון בעזה", המשיך ריילי.

   

  אתמול קרא ראש הכנסיה האנגליקנית, רואן וויליאמס, לשדר את התשדיר. "התחושה שלי היא שעל BBC לשדר את הפנייה", אמר וויליאמס בתום טקס תפילה שערך בכנסיה

   בקיימברידג'. יותר מ-50 חברי פרלמנט חתמו על הצעה להצהרה שתונח היום על שולחן בית הנבחרים, שבה נכתב כי הם "נדהמו" מכך שרשות השידור הממלכתית סירבה לשדר את הפנייה של הוועדה למצבי חירום ואסונות.

   

  כלי תקשורת בבריטניה דיווחו אתמול כי כ-11 אלף תלונות התקבלו ברשות השידור הממלכתית בעקבות ההחלטה שלא לשדר את התשדיר. כאלף מהתלונות התקבלו בטלפון, היתר באמצעות הדואר האלקטרוני. דובר מטעם תאגיד השידור הבריטי אמר כי עמדת הארגון נותרה בעינה.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים