שתף קטע נבחר

בכיר בארגון פלסטיני: הארגונים יסכימו לרגיעה

בעוד בקהיר נמשכים המגעים הראשוניים בין הארגונים השונים, אומר בכיר ל-ynet: "הארגונים הפלסטינים מעוניינים מאוד בהפסקת אש, למרות משחקי הכוח המתקיימים בקהיר"

"הארגונים הפלסטינים מעוניינים מאוד בהפסקת אש, למרות משחקי הכוח המתקיימים בקהיר" - כך אמר אחר הצהריים (יום ב') ל-ynet גורם בכיר באחד הארגונים הפלסטינים.

 

לדברי הגורם, חמאס והג'יהאד האסלאמי - אך גם הארגונים האחרים ברצועה - מבינים שהאוכלוסייה הפלסטינית מצפה לתקופה של רגיעה, שבה יוכלו האנשים לבנות מחדש את בתיהם ולשקם את חייהם.

 

הגורם אמר כי חמאס והארגונים האחרים יסכימו לרגיעה כדי לסייע לאנשים להחזיר את החיים למסלולם, אך לא יסכימו לוותר בעניין המצור והמעברים ובוודאי שלא בסוגיית החייל החטוף, גלעד שליט.

 

אותו גורם הוסיף כי הארגונים הפלסטינים צפויים להפגין בשיחות גמישות כדי לנסות ולהגיע להסכם הטוב ביותר שיאפשר לאנשים לחזור לחיים רגילים, תוך כדי משא ומתן אמיתי ושקט בעניין המעברים, הסרת המצור וסוגיית שליט. זאת למרות הקשיחות המופגנת כלפי חוץ במשא ומתן. "למרות כל מה שנאמר ולמרות כל הדיונים, השטח דורש רגיעה. זה הדבר שישפיע על הארגונים בקהיר".

 

מוקדם יותר דיווח העיתון הערבי הלונדוני "א-שרק אל-אווסט", כי מצרים הזהירה את חמאס כי הממשלה הישראלית הבאה, שבראשה יעמוד לפי הסקרים יו"ר הליכוד, בנימין נתניהו - תנקוט עמדות קיצוניות יותר. לפיכך, על התנועה לנצל את ההזדמנות כל עוד ממשלתו של אהוד אולמרט מכהנת, מחשש ש"תפסיד את הכל".

 

המקורות המצוטטים בעיתון, מעריכים כי מצרים מבינה שהשבועיים הקרובים

יהיו מכריעים וכי הם בבחינת "ההזדמנות האחרונה" העומדת בפני חמאס ל"הסכם טוב". הם טוענים כי אולמרט מעוניין לסיים את הקדנציה עם הסכם גדול כמו שחרורו של החייל החטוף גלעד שליט. שרת החוץ, ציפי לבני, מעוניינת בכך "בשל העובדה שהפופולריות שלה בירידה", ואילו ברק רוצה "לחזק את עלייתו בסקרים".

 

בתוך כך, דיווח העיתון "אל-חיאת" היוצא אף הוא בלונדון, כי חמאס הסכים לרגיעה בת שנה וחצי, בתמורה לפתיחתם של כל המעברים "במלוא התפוקה". בעבר הביע הארגון התנגדות לרגיעה בת שנה, עם אפשרות לחידושה בעתיד.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מחכים לרגיעה. תושב ג'באליה
צילום: רויטרס
מומלצים