שתף קטע נבחר

הפרקליטות סגרה את התיק נגד ח"כ שרוני

נגד חבר הכנסת מהגמלאים נוהלה חקירה בעקבות תלונה שהוגשה בדבר חשד לזיוף מסמך שהועבר לבנק. בפרקליטות אמרו כי התיק נסגר כיוון כי בכירי המפלגה ידעו כי ח"כ שרוני הוא מורשה החתימה בחשבון המפלגה

בניגוד לעמדת המשטרה שהמליצה להעמיד לדין את ח"כ משה שרוני מהגמלאים, הודיעה היום (ב') פרקליטות מחוז תל-אביב כי תיק החקירה נגד חבר הכנסת נסגר.

 

בספטמבר 2007 הודיעה המשטרה כי היא מנהלת חקירה בחשד לאי-סדרים במפלגת הגמלאים. החקירה נפתחה חודש קודם לכן בעקבות תלונה שהוגשה בדבר חשד לזיוף מסמך שהועבר לבנק. המסמך מאפשר משיכת כספים מחשבון המפלגה ללא אישור וחתימת הגורמים המוסמכים.

 

בהודעת משרד המשפטים נכתב, כי חקירת המשטרה העלתה שח"כ שרוני וחבר הנהלת המפלגה, גד גפני, ביצעו לכאורה שלא כדין ושלא על דעת הנהגת המפלגה, שינוי במורשי החתימה בחשבון הבנק של המפלגה, באופן שהקנה להם שליטה בחשבון הבנק, מבלי שהסתירו עובדה זו מעיני הנהגת המפלגה, שכן זמן קצר לאחר עריכת השינוי, חתמו חבריה על מסמכי בנק, בהם מצוין במפורש כי ח"כ שרוני וגפני הם מורשי החתימה בחשבון, באופן שמקנה להם שליטה בו.

 

כמו כן, העלתה חקירת המשטרה - על-פי הודעת משרד המשפטים - כי הן ח"כ שרוני וגפני לא עשו שימוש לרעה בכספי המפלגה, וכל ההוצאות הוצאו לצרכי המפלגה כדין.

 

עוד נכתב בהודעה, כי השר רפי איתן מסר בראיון רדיופוני, לאחר פרסום דבר התלונה, שהשינוי נשוא התלונה, נעשה בסמכות וברשות, נוכח תפקידו של שרוני באותה עת כיו"ר המפלגה. כמו כן העלתה חקירת המשטרה כי עיתוי הגשת התלונה, זמן רב לאחר שנודע להנהגת המפלגה על השינוי, שאף אישרה אותו, נבע כחלק ממסע הסכסוכים וההכפשות בתוך המפלגה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ח"כ שרוני. לא עשה שימוש לרעה בכספים
צילום: ירון ברנר
מומלצים