שתף קטע נבחר

ארה"ב תתחייב: יצחק אברג'יל לא יוצא להורג

עורך דינו של אחד הישראלים, אותם ארצות-הברית רוצה להסגיר לידיה, הזכיר את האפשרות שעל מרשו ויצחק אברג'יל ייגזרו עונשי מוות. הפרקליטות: ההתחייבות בדרך

ארצות הברית אמורה להעביר התחייבות לישראל, לפיה לא ייגזר עונש מוות על יצחק אברג'יל ומשה מלול המואשמים בעבירות אלימות במסגרת ארגון פשיעה. כך הודיעה היום (ג') פרקליטות המדינה לבית משפט המחוזי בירושלים. בין העבירות, סיוע לרצח סוחר סמים בארצות הברית - שבגינה ניתן לגזור על השניים עונש מוות או מאסר עולם. 

 

במסגרת דיון שנערך בבית המשפט בעניין הארכת מעצרו של מלול עד תום ההליכים, טען פרקליטו, עו"ד דוד הלוי, כי יש בידיו טענה מקדמית שלטעמו מצדיקה את שחרורו של מלול לאלתר. עו"ד הלוי טען כי העונש על עבירת הרצח, בה מואשם מלול, הוא מוות או מאסר עולם. לדבריו, על-פי החוק אסור להסגיר למדינה אחרת אזרח ישראלי שעלול להיות מוצא להורג, אלא אם כן אותה מדינה מתחייבת כי לא תגזור עליו עונש זה. לדברי עו"ד הלוי, הוא לא מצא שום התחייבות מסוג זה.

 

בתגובה אמר נציג הפרקליטות, עו"ד גלעד סממה, כי ההתחייבות שלא ייגזר על השניים עונש מוות אמורה להגיע. "ביום הראשון שקיבלנו את בקשת ההסגרה ביקשנו זאת מהרשויות בארצות-הברית... זה הליך בירוקרטי בלבד... הבהרתי מפורשות שהאנשים לא יוסגרו בלא התחייבות מפורשת", אמר עו"ד סממה.

 

מלול מואשם כי במסגרת סכסוך בין כנופיות על סחר סמים מסוכנים בארצות הברית, ניסה סמי אטיאס לגנוב ממנו סמים.

 מלול בתגובה פנה לכנופייה אמריקנית מקומית והזמין את רצח אטיאס. לפני שהזמין את הרצח, מואשם מלול כי פנה ליצחק אברג'יל כדי לקבל את אישורו לרצח וקיבל ממנו את האישור.

 

בידי האמריקאים אף ישנה עדות של אחיו של מלול, יוחאי מנור, שאומר כי ביקש אישור מאברג'יל כדי שאחיו יזמין את חיסולו של אטיאס. לדברי מנור, אברג'יל נתן את ברכתו ואף הציע לו עזרה. ארצות הברית ביקשה להסגיר לידיה את השניים יחד עם שלושה נאשים נוספים - ביניהם מאיר אברג'יל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אברג'יל. לא יוצא להורג
צילום:גיל יוחנן
מומלצים