שתף קטע נבחר

השינוי מתחיל בתוכם

כשהראפר החסידי DeScribe כתב את המילים ל"Change" הוא לא תיאר לעצמו שהמילה הזו תהפוך למושג הכי חם בשנה האחרונה. בניו-יורק הוא חבר לראפר Y-Love, ויחד הם הוציאו קליפ שמשלב בין השינוי הפנימי, לשינויים בפוליטיקה העולמית

הרפאר החסידי DeScribe לא מפסיק לעבוד. שבוע בלבד אחרי שהוציא את הסינגל הראשון מהמיני-אלבום המשותף שלו עם Y-Love, משחררים השניים קליפ לשיר "Change". על הבימוי הופקד לני בס, שעבד בעבר עם אמני היפ-הופ מובילים, בהם גם וויל סמית'.

 

את המילים לשיר כתב דיסקרייב עוד כשהיה בישראל, לפני חודשים ארוכים. אז עוד לא חשב שמילה "Change" תהפוך למושג החם ביותר של השנה האחרונה, בעקבות הקמפיין של מי שנבחר להיות נשיא ארצות-הברית, ברק אובמה. בקליפ שר דיסקרייב את השינוי שעליו כתב, ו-Y-Love, יהודי אפרו-אמריקני, הוסיף לצורך ההקלטות מילים שהוא כתב, עם המשמעות היתרה שהיתה למילה Change עבורו.

 

בשיחה עמו מניו-יורק, אמר דיסקרייב ל-ynet כי הוא בטוח שידו של הקב"ה היתה מעורבת בבחירת שם השיר שהפך לכל-כך רלוונטי בדיוק כעת.

 

הוא מספר שלפני כמה חודשים ביקש ממנו המפיק לכתוב שיר על שינויים בעולם שלנו, "שמכין את עצמו לקראת בואו של המשיח". דיסקרייב הרים את הכפפה וכתב: "זה עולם חדש. טכנולוגיות מתקדמות, לכולם יש גישה. האם אתה חש את האנרגיות? יש לווינים, טלווזיות... תסתכל על כל השינויים האם אתה רואה את הנבואה?". בראיון הסביר כי הנבואה היא הפסוק "ביום ההוא יהיה ה' אחד ושמו אחד", שמשמעותו שביום הגאולה כולם יידעו שהקב"ה קיים.

 

"פעם חשבו שזה יקרה באופן לא-טבעי",  הוא ממשיך. "חשבו שתהיה בת-קול שתעבור בעולם, או משהו כזה. היום אפשר לראות עד כמה העולם מוכן ליום הזה של הגאולה. מישהו לוחץ על כפתור ותוך דקה כולם, בכל רחבי הגלובוס, יודעים בבת אחת מה קרה. גם קיבוץ הגלויות של היהודים לארץ ישראל יכול להיערך תוך יממה. מטוסי ענק כמו בואינג 747 יכולים להטיס מאות אנשים מכאן לכאן בתוך שעות. על זה נאמר 'על כנפי נשרים'. הטבע הכין את עצמו לביאת משיח".


DeScribe ו-Y-Love. מאירים את הלילה

 

בהמשך השיר דיסקרייב קורא לכל אחד לעשות את המאמץ הקטן שלו, לראות שמשהו גדול קורה, ולעשות שינוי כדי להביא האור. "כל אחד ידליק ניצוץ קטן, ויחד נאיר את הלילה", הוא שר.

 

אבל השיר לא נותר רק עם האמירה הזו. דיסקרייב אומר שבניו-יורק הוא החל בשיתוף פעולה עם Y-Love, שלקח את השיר לכיוון אחר. "הוא מזדהה עם הליברלים והוא שמאלני

בנטייתו הפוליטית", מעיד דיסקרייב, "בשבילו, בחירת אובמה היתה הדבר הכי גדול בחיים, והמילה שינוי דיברה אליו במובן הזה. אז אמנם אני והוא שונים בתפישות הפוליטיות שלנו, אבל אנחנו עדיין אחים ושרים יחד.

 

"במילים שהוא כתב הוא מטיף לצדק ולשלום. להפסיק את המלחמות. בעוד שאני דיברתי על שינוי פנימי, בטקסט שלו הוא מדבר על שינוי חיצוני, עולמי - בין עמים. בפוליטיקה. בסך הכל שנינו רוצים את אותו הדבר, אבל בדרכים שונות. כשאני שר למשל 'אם אשכחך ירושלים' אני בהחלט מתכוון שאין לחלק אותה בשום פנים ואופן". בחודשים הקרובים יוציאו דיסקרייב ו-Y-Love עוד ארבעה שירים מהמיני-אלבום, כשהראשון מביניהם יהיה "Make It".

 

  • לאתר המייספייס של המיני-אלבום "Change"

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
דיסקרייב ו-Y-Love. עדיין אחים
מומלצים